Tak wygląda ranking UEFA po meczu Lecha

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu w środku: Joao Amaral
PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu w środku: Joao Amaral

Lech swoją grą już teraz przyczynił się do poprawy sytuacji polskiej piłki. Wygrana "Kolejorza" dała awans w rankingu UEFA.

W tym artykule dowiesz się o:

Lech Poznań zanotował kolejny dobry występ w europejskich pucharach. W ramach drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, "Kolejorz" podejmował Austrię Wiedeń (15 września). Pierwsza połowa w wykonaniu "Lechitów" nie wyglądała zbyt obiecująco, ale w drugiej połowie zespół prezentował się już znacznie lepiej.

Ostatecznie to właśnie gospodarze wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali aż 4:1. Dwukrotnie piłkę w siatce umieścił Kristoffer Velde, z kolei po jednej bramce dorzucili od siebie Mikael Ishak oraz Michał Skóraś.

Wygrana mistrza kraju znacznie wpłynęła na klubowy ranking UEFA. Dzięki niej Polska awansowała na 27. miejsce, wyprzedzając Słowaków (mimo takiej samej sumy punktów).

Lech w swoich dwóch następnych meczach Ligi Konferencji Europy zmierzy się z Hapoelem Ber Szewa, najpierw u siebie, a następnie na wyjeździe. To tworzy szansę na kolejny awans, tym razem na 26. pozycję. Aktualnie zajmuje ją Rumunia, która posiada dwie drużyny w LKE, a mianowicie CFR Cluj oraz FCSB.

Jednak teraz przed podopiecznymi Johna van der Brooma spotkanie PKO BP Ekstraklasy. Już 18 września zmierzą się oni w derbach z Wartą Poznań. Pierwszy gwizdek w tym meczu wybrzmi o godzinie 17:30.

Niesamowita metamorfoza Lecha. Mogą jeszcze namieszać [OPINIA] Pogoń szykuje się do otwarcia stadionu. Data jest znana