Nerwy Łukasza Skorupskiego przed przyjazdem na kadrę

Bramkarz Bologni FC nie krył zdenerwowania po stracie gola na 0:1 w meczu z Empoli FC. Okazało się to rozstrzygające trafienie i klub z Toskanii odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Klubowi Łukasza Skorupskiego nie pomogła na razie zmiana trenera.

Łukasz Skorupski Getty Images / Ettore Griffoni/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Wszystkie uderzenia w pierwszej połowie były nieskuteczne. 55 procent posiadania piłki przez Bolognę przełożyło się na sześć strzałów, ale tylko dwa z nich były celne. Nieco więcej obowiązków miał Łukasz Skorupski między słupkami w Bologni FC. Reprezentant Polski zmierzył się z trzema próbami Empoli.

Najgroźniejsze dla Skorupskiego było uderzenie Sama Lammersa w 5. minucie. Gracz Empoli schował się za plecami zdezorientowanych obrońców Bologni i dostał dopieszczone dośrodkowanie. Z bliska próbował wpakować piłkę pod poprzeczkę w bramce Rossoblu, ale Skorupski wykazał się refleksem i jedną dłonią sparował futbolówkę.

W odpowiedzi w 20. minucie Roberto Soriano starał się zakończyć wymianę podań Bologni strzałem z kilkunastu metrów do bramki. Oddał on płaskie uderzenie w kierunku dalszego narożnika, ale nie zaskoczył Guglielmo Vicario.

Bologna domagała się w 60. minucie przyznania rzutu karnego za zagranie ręką, ale gwizdek sędziego milczał po interwencji Petara Stojanovicia. Kwadrans później nastąpił przełom w meczu, ponieważ w 75. minucie Filippo Bandinelli strzelił gola na 1:0 dla Empoli. Skorupskiemu nie udało się zachować czystego konta. Po jego interwencji zabrakło asekuracji i wobec dobitki był bezradny.

Bologna FC - Empoli FC 0:1 (0:0)
0:1 - Filippo Bandinelli 75'

Bologna: Łukasz Skorupski - Lorenzo De Silvestri (57' Denso Kasius), Stefan Posch, Jhon Lucumi, Andrea Cambiaso - Gary Medel (79' Michel Aebischer), Jerdy Schouten (79' Emanuel Vignato) - Riccardo Orsolini (88' Joshua Zirkzee), Roberto Soriano (57' Nicolas Dominguez), Musa Barrow - Marko Arnautović

Empoli: Guglielmo Vicario - Petar Stojanović, Adrian Ismajli, Sebastiano Luperto, Fabiano Parisi - Nicolas Haas (80' Marko Pjaca), Razvan Marin (65' Alberto Grassi), Filippo Bandinelli (79' Jacopo Fazzini) - Nedim Bejrami (65' Liam Henderson) - Sam Lammers, Martin Satriano (58' Nicolo Cambiaghi)

Żółte kartki: Dominguez (Bologna) oraz Grassi, Henderson, Fazzini (Empoli)

Sędzia: Manuel Volpi