• MŚ 2022

Liga Narodów. Norwegia skomplikowała swoją sytuację

W Lidze Narodów w dywizji B w grupie 4 wciąż nie poznaliśmy najlepszego zespołu. Niespodziewanie ze Słowenią przegrali Norwegowie. Po ważne trzy punkty sięgnęła Irlandia Północna.

Michał Piegza
Radość piłkarzy reprezentacji Norwegii Reuters / Alberto Lingria / Radość piłkarzy reprezentacji Norwegii
Liga Narodów, dywizja B, grupa 4:

Dopiero w 6. kolejce wyjaśni się, która z drużyn awansuje do wyższej dywizji z grupy 4. Walcząca o utrzymanie Słowenia od 47. minuty przegrywała z liderem grupy Norwegią 0:1.

Gospodarze jednak zaatakowali i zdobyli dwie, niezwykle ważne bramki. W efekcie Słoweńcy pokonali Norwegów 2:1 i na 4. miejsce w grupie zepchnęli Szwedów.

Sprawa awansu ważyć się będzie do ostatniego spotkania. W nim Norwegowie podejmą Serbów. Skandynawowie aktualnie mają od rywali trzy punkty więcej, ale tych czeka jeszcze w sobotę potyczka ze Szwedami.

Liga Narodów, dywizja C, grupa 2:

W grupie 2 dywizji C awans Greków był już pewny od czerwca. Pozostałe drużyny skupić musiały się na walce o uniknięcie spadku. W sobotę ważne zwycięstwo odniosła Irlandia Północna.

Gospodarze od 58. minuty przegrywali z Kosowem, ale w końcówce potrafili odwrócić losy spotkania i odnieść ważne zwycięstwo. Sprawa degradacji w tej grupie rozstrzygnie się w 6. kolejce.

Irlandia Północna - Kosowo 2:1 (0:0)
0:1 - Muriqi 58'
1:1 - Whyte 82'
2:1 - Magennis 90+3'