Piotr Zieliński nie hamuje. Kolejny mocny akcent

W kilkanaście minut Napoli zdobyło przewagę potrzebną do pokonania 3:1 Torino FC. Azzurri nie zatrzymali się po przerwie reprezentacyjnej. Wśród nich był Piotr Zieliński, który asystował przy golu Chwiczy Kwaracchelii.

Piotr Zieliński PAP/EPA / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Rozpędzone Napoli nie potrzebowało dużo czasu na zdobycie gola na 1:0. W 6. minucie Mario Rui wymienił podania na lewym skrzydle i zdobył tam miejsce do dośrodkowania. Miękka wrzutka poleciała w centrum pola karnego i właśnie tam wbiegł Andre-Franck Zambo Anguissa. Kameruńczyk przeskoczył graczy Torino, a piłka po jego strzale, odbiła się od słupka zanim znalazła się w bramce.

Anguissa nie zatrzymał się na jednym strzale do bramki. W 12. minucie przymierzył na 2:0. Tym razem dostał podanie w pole karne od Matteo Politano i pokonał bezradnego Vanję Milinkovicia-Savicia. Dla odmiany, zrobił to prawą stopą.

W 31. minucie znów przypomniało o sobie Napoli. Chwicza Kwaracchelia uruchomił Piotra Zielińskiego, a ten nie zastanawiał się długo nad oddaniem uderzenia. Polakowi nie udało się przebić przez obronę Torino, a kopnięta przez niego piłka trafiła boleśnie w Sasę Lukicia. W tej sytuacji Zieliński wywalczył korner. W 34. minucie kadrowicz Czesława Michniewicza strzelił raz jeszcze, ale nie zaskoczył Vanji Milinkovicia-Savicia.

W 37. minucie było praktycznie pozamiatane. Piłkarze Napoli podwyższyli prowadzenie na 3:0. Piotr Zieliński uruchomił przytomnym podaniem na wolne pole Chwiczę Kwaracchelię. Bohater początku sezonu rozwinął wysoką prędkość, nie dał się dogonić i ominął Vanję Milinkovicia-Savicia płaskim strzałem w kierunku dalszego narożnika.

Statystyki Zielińskiego w Serie A to gol oraz cztery asysty. W zespole Luciano Spallettiego nikt nie wykonał równie wielu ostatnich podań. W całej lidze po pięć asyst mają tylko Gerard Deulofeu z Udinese oraz Sergej Milinković-Savić z Lazio.

W 44. minucie jeszcze odżyła nadzieja Granaty. Byki poprawiły wynik na 1:3 strzałem Antonio Sanabrii. Alex Meret miał do siebie duże pretensje, ponieważ wymaga od siebie zatrzymywania takich uderzeń. Stało się inaczej i musiał pożegnać się z czystym kontem.

Napoli kontrolowało wydarzenia w drugie połowie, a od czasu do czasu straszyło atakiem. Tylko w kwadransie po przerwie Giacomo Raspadori trafił w Vanję Milinkovicia-Savicia, a kolejna próba Matteo Politano była niedokładna. W 62. minucie Zieliński został zmieniony na Tanguya Ndombele i na boisku pozostał do 74. minuty jeden Polak - Karol Linetty z Torino.

Napoli jest na pierwszym miejscu w tabeli. W ośmiu kolejkach było niepokonane i odniosło sześć zwycięstw. Przed Azzurrimi ważny mecz w Lidze Mistrzów na wyjeździe z Ajaksem Amsterdam. Torino rozpoczęło sezon dobrze, ale po trzech porażkach z rzędu jest zagrożone opuszczeniem górnej połowy tabeli.

SSC Napoli - Torino FC 3:1 (3:1)
1:0 - Andre-Franck Zambo Anguissa 6'
2:0 - Andre-Franck Zambo Anguissa 12'
3:0 - Chwicza Kwaracchelia 37'
3:1 - Antonio Sanabria 44'

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kim Min Jae, Mario Rui (80' Mathias Olivera) - Andre-Franck Zambo Anguissa, Stanislav Lobotka, Piotr Zieliński (62' Tanguy Ndombele) - Matteo Politano (68' Hirving Lozano), Giacomo Raspadori (62' Giovanni Simeone), Chwicza Kwaracchelia (80' Eljif Elmas)

Torino: Vanja Milinković-Savić - Koffi Djidji, Alessandro Buongiorno, Ricardo Rodriguez (85' Perr Schuurs) - Wilfried Stephane Singo (85' Yann Karamoh), Sasa Lukić, Karol Linetty (74' Michel Adopo), Valentino Lazaro (74' Ola Aina) - Aleksiej Mirańczuk (68' Nemanja Radonjić), Nikola Vlasić - Antonio Sanabria

Żółte kartki: Singo, Lukić (Torino)