Nowy wicelider Fortuna I ligi. Arka Gdynia nie obroniła pozycji

Puszcza Niepołomice przesunęła się ponownie na miejsce premiowane awansem do PKO Ekstraklasy dzięki zwycięstwu 2:0 z dotychczasowym wiceliderem Arką Gdynia. Nie gonią czołówki Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Puszcza Niepołomice i Arka Gdynia stoczyły pojedynek po porażce poniesionej przez przerwą reprezentacyjną. Tylko podopiecznym Tomasza Tułacza udało się poprawić samopoczucie i zapunktować. W pierwszej połowie zdobyli oni prowadzenie strzałem doświadczonego Rafała Boguskiego.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przeważali głównie pod względem ostrych fauli wycenianych przez sędziego na żółte kartki. Zanosiło się nawet na wykluczenie Omrana Haydarego, ale arbiter postanowił zamienić Afgańczykowi czerwoną na żółtą kartkę. Puszcza była na boisku bardziej rozważna i w 45. minucie potwierdziła wyższość golem na 2:0 Piotra Mrozińskiego.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Podbeskidzie Bielsko-Biała pozostają poza czołówką. Zdobycie punktu w zremisowanym 2:2 meczu trudno nazwać pościgiem za najlepszymi pierwszoligowcami. Podbeskidzie dwukrotnie wychodziło na prowadzenie, a Pomarańczowi w obu przypadkach odpowiadali. Bruk-Bet później nie wykorzystał gry w jedenastu przeciwko dziesięciu po czerwonej kartce dla Julio Rodrigueza w 83. minucie.

12. kolejka Fortuna I ligi:

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:0 (2:0)
1:0 - Rafał Boguski 19'
2:0 - Piotr Mroziński 45'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:2) 0:1 - Yigit Emre Celtik 32' 1:1 - Kacper Karasek 41' 1:2 - Kamil Biliński 43' 2:2 - Muris Mesanović (k.) 62'