Rehabilitacja Manchesteru United. Cristiano Ronaldo na wagę wygranej

Po porażce w derbach Manchester United sięgnął po trzy punkty. W wyjazdowej potyczce z Evertonem Czerwone Diabły zwyciężyły 2:1.

Michał Piegza
Piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru United
Manchester United wrócił na zwycięską ścieżkę. W poprzedniej serii Czerwone Diabły w derbach przegrały 3:6 z Manchesterem City.

W niedzielę gracze United na wyjeździe rywalizowali z Evertonem. Przed bezpośrednim starciem goście mieli dwa punkty więcej od rywala.

Lepiej w mecz weszli piłkarze Evertonu, którzy od 15. minuty prowadzili, kiedy to gola zdobył Alex Iwobi. Po kwadransie United jednak wyrównało po uderzeniu Antony'ego.

Decydująca dla losów spotkania była 44. minuta. Dogranie Casemiro wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Po przerwie, w końcówce goście po raz trzeci trafili do bramki miejscowych. Jednak po analizie VAR sędzia anulował gola Marcusa Rashforda, dopatrując się zagrania ręką.

Londyńczycy punktu szukali do końcowego gwizdka sędziego, ale nie udało im się wyrównać.

Everton - Manchester United 1:2 (1:2)
0:1 - Iwobi 5'
1:1 - Antony 15'
1:2 - Ronaldo 44'

Guardiola zaskoczył ws. Haalanda. "Jestem zły"
Premier League: zespoły Polaków ze zmiennym szczęściem

Manchester United w kolejnym sezonie zagra w Lidze Mistrzów?