Polacy nie pomogli. Pierwsza porażka w sezonie Lens

W Ligue 1 po raz pierwszy w sezonie 2022/23 porażki doznała drużyna Lens. Na boisku w 2. połowie pojawili się Przemysław Frankowski i Adam Buksa, ale nie wpłynęli na losy gry. Piłkarze Lille zaksięgowali trzy punkty po wygranej 1:0.

Michał Piegza
mecz Lille - RC Lens Getty Images / Na zdjęciu: mecz Lille - RC Lens
Zawodnicy RC Lens Przemysław Frankowski, Adam Buksa i Łukasz Poręba wyjazdową potyczkę z Lille rozpoczęli na ławce rezerwowych.

Spotkanie mogło dobrze rozpocząć się dla gości. W 16. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Lens. Do piłki podszedł Florian Sotoca, ale jego dość anemiczny strzał obronił Lucas Chevalier.

Jak wykonywać "jedenastki" pokazał przyjezdnym chwilę przed przerwą Jonathan David.

Polacy na boisku pojawili się po przerwie. Frankowski wszedł na murawę w 61. minucie, z kolei Buksa w 77. Obaj jednak nie wpłynęli na losy potyczki. W końcówce sfrustrowany boczny pomocnik otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

Gracze Lens musieli pogodzić się z pierwszą porażką w Ligue 1 w trwających rozgrywkach.

Lille OSC - RC Lens 1:0 (1:0)
1:0 - David (k.) 44'

Montpellier HSC - AS Monaco 0:2 (0:1)
0:1 - Embolo 45+1'
0:2 - Boadu 80'

Angers SCO - RC Strasbourg Alsace 2:3 (1:2)
0:1 - Gameiro 7'
1:1 - Hunou 11'