Sergio Ramos znowu to zrobił. Ta statystyka mówi wszystko o piłkarzu PSG

Sergio Ramos osłabił drużynę Paris Saint-Germain w zremisowanym 0:0 spotkaniu ze Stade de Reims. Obrońca dorzucił kolejną czerwoną kartkę do swojej kolekcji.

Rafał Szymański
Sergio Ramos Getty Images / Aurelien Meunier - PSG/PSG / Na zdjęciu: Sergio Ramos
Po pięciu ligowych zwycięstwach z rzędu Paris Saint-Germain grało na wyjeździe ze Stade de Reims. Christophe Galtier wystawił silną "jedenastkę", ale mecz był wyrównany. Aktualni mistrzowie Francji walili głową w mur, a gospodarze oddali jeszcze więcej celnych strzałów.

Paryżanie skomplikowali sobie sytuację przed końcem pierwszej połowy. W 41. minucie Sergio Ramos obejrzał żółtą kartkę i nie wytrzymał. Doświadczony Hiszpan obraził Pierre'a Gaillouste'a, po kilku sekundach arbiter wyrzucił z boiska gracza Paris Saint-Germain.

Z decyzją sędziego nie mógł pogodzić się opiekun PSG. - Dobrze znam Sergio. Nie jestem przekonany, czy obraźliwe słowa były skierowane do arbitra. Powiedział coś, czego zwykle używa na treningu. Ten zwrot często pada w Hiszpanii - powiedział tajemniczo Galtier na konferencji prasowej.

Serwis "Opta" wyliczył, że Ramos zgromadził łącznie 21 czerwonych kartek w Primera Division i Ligue 1. To o 7 więcej niż jakikolwiek inny obrońca w pięciu czołowych europejskich ligach w XXI wieku.

Była to jednocześnie 28. czerwona kartka w karierze defensora. 36-letni Ramos jest niereformowalny.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)