• Skoki

Dziesięciu rywali sprawiło kłopot AS Romie. Pełna partia Nicoli Zalewskiego

Giallorossi nie potknęli się i pokonali 2:1 Lecce. Nie zabrakło jednak łyżki dziegciu. Drużyna Nicoli Zalewskiego straciła gola w rywalizacji z dziesięcioma graczami beniaminka.

Nicola Zalewski (po lewej) PAP/EPA / FABIO FRUSTACI / Na zdjęciu: Nicola Zalewski (po lewej)
AS Roma narobiła sobie problemów w europejskim pucharze. Po zwycięstwie w Lidze Konferencji Europy, naturalnym krokiem miało być dobre zaprezentowanie się w Lidze Europy. Jeszcze nic straconego, ale po porażkach z Ludogorcem i z Realem Betis, a przed odwiedzinami w Sewilli, sytuacja Giallorossich zrobiła się skomplikowana. Wyprawa do Hiszpanii została poprzedzona starciem z Lecce na Stadio Olimpico.

W podstawowym składzie rzymian znalazł się ponownie Nicola Zalewski. Na początku wszystko układało się po myśli zespołu reprezentanta Polski. W 6. minucie Chris Smalling zdobył prowadzenie 1:0 po dograniu Lorenzo Pellegriniego, a na dodatek w 22. minucie Morten Hjulmand zobaczył czerwoną kartkę i Lecce musiało grać w dziesięciu.

Beniaminek potrafił zaskoczyć i w 39. minucie doprowadził do remisu 1:1 mimo osłabienia. Gabriel Strefezza wykorzystał fakt, że rzymianie bronili zbyt "miękko" we własnym polu karnym, dobiegł do piłki i wpakował ją mocnym strzałem do bramki Ruiego Patricio.

AS Roma obudziła się po przerwie, a Paulo Dybala odzyskał prowadzenie strzałem z rzutu karnego w 48. minucie. Argentyńczyk zmylił Wladimira Falcone, a krótko po poprawieniu wyniku na 2:1, zwolnił miejsce na boisku defensywnemu pomocnikowi Nemanji Maticiowi. Drużyna Jose Mourinho postawiła na defensywę i tym razem nie pozwoliła dziesięciu rywalom na doprowadzenie do remisu.