Występ Roberta Gumnego doceniony. Dobry czas Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Robert Gumny
Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Robert Gumny

Polak zaprezentował się bardzo dobrze w zremisowanym 1:1 meczu z VfL Wolfsburg. Magazyn "Kicker" umieścił Roberta Gumnego w najlepszej jedenastce tygodnia Bundesligi.

W tym artykule dowiesz się o:

FC Augsburg zremisował 1:1 w meczu na własnym stadionie z VfL Wolfsburg. Po zdobyciu punktu jest na 10. miejscu w tabeli Bundesligi. Co prawda skończyła się seria trzech wygranych tego zespołu, ale mógł on być zadowolony z odrobienia strat po golu straconym w pierwszej połowie.

Jedyną bramkę dla FC Augsburg strzelił Robert Gumny w 55. minucie meczu. Był to najmocniejszy akcent pozytywnego występu Polaka. Pierwszego gola w sezonie dołożył w statystykach do asysty z meczu przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen.

Magazyn "Kicker" docenił grę Gumnego i umieścił go w jedenastce tygodnia Bundesligi. Poza obrońcą FC Augsburg są w niej między innymi bramkarz przeciwnika Keon Casteels, Leon Goretzka z Bayernu Monachium czy Youssoufa Moukoko z Borussii Dortmund.

Gumny znalazł się w jedenastce tygodnia "Kickera" po raz drugi w sezonie. Poprzednio został wyróżniony po wygranym 1:0 meczu z Bayernem Monachium. Dobry okres 24-letniego piłkarza jest świetną wiadomością dla selekcjonera Czesława Michniewicza. We wrześniu Gumny pojawił się symbolicznie w reprezentacji Polski w Lidze Narodów.

Czytaj także: Messi twardo stąpa po ziemi. Tak ocenił grupę z Polakami na mundialu Czytaj także: Poważna kontuzja bramkarza Argentyny. Mundial pod znakiem zapytania

Czy Robert Gumny powinien znaleźć się w kadrze Polski na mundial?