Niemcy wręcz oszaleli. Tak nazwali Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Joan Valls/Urbanandsport /NurPhoto / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla FC Barcelony w meczu z Interem Mediolan (3:3). Polak w końcówce uratował remis. Pod wrażeniem jego gry są niemieckie media.

Od transferu z Bayernu Monachium do FC Barcelony niemieckie media obserwują, jak Robert Lewandowski prezentuje się w Hiszpanii. Polak z reguły nie zawodzi, a w swoim dorobku ma już czternaście bramek. Co prawda zdarzają mu się słabsze spotkania, ale w najważniejszych momentach staje na wysokości zadania.

Tak było w meczu Ligi Mistrzów z Interem Mediolan. Polski napastnik dwukrotnie trafił do bramki rywala. W doliczonym czasie drugiej połowy strzałem głową uratował remis, który przedłużył szanse Barcy na awans do fazy pucharowej LM. Szanse te są już tylko matematyczne.

Niemcy są zachwyceni tym, co pokazał w środę Lewandowski. Dziennik "Bild" nazwał Polaka "najważniejszą polisą na życie w Barcelonie". Doceniono jego dwie bramki zdobyte w starciu z Interem.

"Była gwiazda Bayernu Robert Lewandowski utrzymuje Barcelonę przy życiu dzięki swoim dwóm bramkom, dzięki czemu padł remis 3:3. Przez krótki czas Barcie groziło nawet odpadnięcie z Ligi Mistrzów" - podsumowano.

Niemieckie media dodają, że Barca grała znacznie lepiej, ale w drugiej połowie to Inter był skuteczniejszy. "Supernapastnik Robert Lewandowski miał coś w odpowiedzi. Najpierw wyrównał na 2:2, a potem po raz drugi uratował zespół. Gdyby Inter wygrał, Katalończycy już byliby pewni tego, że będą grać w Lidze Europy" - oceniono.