Słusznie? Tak UEFA oceniła Marciniaka

Szymon Marciniak prowadził hitowy mecz Ligi Mistrzów FC Barcelona - Inter Mediolan. Na Polaku ciążyła ogromna presja. Portal sport.pl dotarł do oceny, jaką UEFA wystawiła arbitrowi.

Michał Fabian
Szymon Marciniak Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Szymon Marciniak
Wielu kibiców zastanawiało się, jak Szymon Marciniak spisze się w spotkaniu Barcelony z Interem Mediolan (3:3) - najważniejszym wydarzeniu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Polski arbiter może być dumny ze swojej pracy.

"Szymon Marciniak - wraz ze swoimi asystentami - otrzymał najwyższe noty za hitowe starcie Ligi Mistrzów między Barceloną a Interem Mediolan (3:3). W najbardziej spornej sytuacji UEFA w pełni poparła jego decyzję" - pisze Karol Górka z portalu sport.pl.

Marciniak panował nad wydarzeniami na boisku, pozwolił piłkarzom na twardą, męską walkę (m.in. pojedynki Roberta Lewandowskiego z obrońcami Interu Stefanem de Vrijem i Milanem Skriniarem). Szybko opanował sytuację w pierwszej połowie, gdy zawodnicy obu drużyn ruszyli do siebie z pretensjami.

Najbardziej sporna sytuacja, o jakiej wspomina dziennikarz sport.pl, to ostre wejście Ousmane'a Dembele w nogi Matteo Darmiana z 78. minuty spotkania na Camp Nou. Polski arbiter pokazał Francuzowi żółtą kartkę. Zdaniem włoskich mediów Dembele powinien zostać wyrzucony z boiska, ale UEFA uważa inaczej.

- Noga Francuza jedynie ześlizgnęła się po piszczelu rywala, nie zatrzymując się na nim z pełną siłą - dziennikarz sport.pl cytuje jednego z przedstawicieli UEFA.

Przypomnijmy, że zaraz po meczu pracę Marciniaka pochwalił były sędzia międzynarodowy i były prezes PZPN Michał Listkiewicz. "No i co robaczki? Koncertowe sędziowanie Marciniaka z zespołem w Barcelonie. Szydercy spać!" - napisał na Twitterze Listkiewicz (więcej TUTAJ>>).

W ubiegłym sezonie Marciniak został pierwszym polskim sędzią, który prowadził mecz półfinałowy Ligi Mistrzów (Liverpool - Villarreal). Jeśli nadal będzie spisywać się tak dobrze, jak w środowym spotkaniu, wówczas wzrosną jego szanse na poprowadzenie finału któregoś z europejskich pucharów.

Jak ocenisz postawę Szymona Marciniaka w meczu Barcelona - Inter?