Drużyna Gumnego zgubiła punkty w Bundeslidze. Dubler Gikiewicza bez czystego konta

Tomas Koubek nie uratował FC Augsburg w meczu ligowym z 1.FC Koeln (2:3). Robert Gumny znowu zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Rafał Szymański
Steffen Tigges pokonuje Tomasa Koubka i zdobywa zwycięskiego gola dla 1FC Koeln Getty Images / Frederic Scheidemann / Na zdjęciu: Steffen Tigges pokonuje Tomasa Koubka i zdobywa zwycięskiego gola dla 1.FC Koeln
Pierwsza bramka dla przyjezdnych padła w 14. minucie spotkania. Florian Niederlechner fantastycznie opanował piłkę po przerzucie Frederika Winthera i strzałem z trudnej pozycji pokonał bramkarza rywali.

Zawodnicy 1.FC Koeln przebudzili się na początku drugiej połowy. Po kilkudziesięciu sekundach Linton Maina precyzyjnie dośrodkował, zaś Steffen Tigges pewnie przymierzył pod poprzeczkę.

Tigges miał też duży udział przy golu na 2:1. Napastnik zapisał na swoim koncie asystę, a Denis Huseinbasić dopadł do piłki i strzelił w prawy dolny róg bramki FC Augsburg.

Goście rozmontowali defensywę 1.FC Koeln w 69. minucie. Niederlechner zgrał piłkę głową do Daniela Caligiuriego, który uderzył nie do obrony. Marvin Schwabe nawet nie ruszył się z miejsca.

Wynik na 3:2 dla ekipy z RheinEnergieStadion ustalił Tigges. Snajper zmieścił piłkę tuż obok lewego słupka. Robert Gumny rozegrał 90 minut w defensywie FC Augsburg. W kadrze meczowej zabrakło kontuzjowanego Rafała Gikiewicza.

1.FC Koeln - FC Augsburg 3:2 (0:1) 0:1 - Florian Niederlechner 14' 1:1 - Steffen Tigges 47' 2:1 - Denis Huseinbasić 61' 2:2 - Daniel Caligiuri 69' 3:2 - Steffen Tigges 81'