Geniusz Lewandowskiego. Takie zagranie w takim meczu?!

Robert Lewandowski popisał się fantastyczną asystą w hitowym starciu z Realem Madryt. To marne pocieszenie dla gwiazdy FC Barcelony.

Rafał Szymański
asysta Lewandowskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Lewandowskiego
Pierwsza połowa niedzielnego szlagieru należała do Realu Madryt. Autorem pierwszego trafienia w 12. minucie był Karim Benzema, zaś Fede Valverde podwoił prowadzenie gospodarzy przed zmianą stron. Swoją szansę miał również Robert Lewandowski, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

FC Barcelona zaczęła odrabiać straty dopiero w 83. minucie. Ansu Fati płasko dośrodkował z lewej strony bioiska, a w polu karnym odnalazł się Lewandowski. Najlepszy strzelec Primera Division przytomnie zachował się, zagrywając piętką w kierunku Ferran Torres. Reprezentant Hiszpanii bez żadnego trudu skierował piłkę do siatki.

Piękna asysta Polaka nie wystarczyła. W samej końcówce "Królewscy" potwierdzili swoją wyższość nad FC Barceloną. Sędzia wskazał na wapno i Brazylijczyk Rodrygo wymierzył sprawiedliwość strzałem z 11 metrów.

W pierwszym El Clasico Lewandowskiego FC Barcelona przegrała z Realem 1:3. 34-letni snajper zaznaczył swoją obecność na murawie, choć nie zdołał pokonać golkipera rywali. Jego dorobek w trwającym sezonie Primera Division to dziewięć występów, tyle samo bramek oraz trzy asysty.

Grafika: SofaScore.com

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lewandowski będzie najlepszym asystentem FC Barcelony?