Szymański w formie przed mundialem. To był jego trzeci gol w sezonie

Sebastian Szymański wyrasta na czołowego piłkarza Feyenoordu Rotterdam. Kadrowicz zdobył jedną z bramek w wygranym spotkaniu z AZ Alkmaar (3:1).

Rafał Szymański
Sebastian Szymański Getty Images / Angelo Blankespoor/Soccrates / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie w 26. minucie, Jens Odgaard najwyżej wyskoczył do piłki i pokonał golkipera Feyenoordu Rotterdam. Zespół Arne Slota odpowiedział bardzo szybko. Orkun Kokcu podszedł do rzutu karnego, po czym uderzył w prawy dolny róg.

Sebastian Szymański rozpoczął mecz w wyjściowym składzie gości i przypomniał o sobie w 56. minucie. Ofensywny pomocnik zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. W tej sytuacji błędu nie ustrzegł się bramkarz Hobie Verhulst, piłka przełamała jego ręce i zatrzepotała w siatce.

Ozdobą meczu było jednak trafienie Danilo Pereiry. Zawodnik Feyenoordu fantastycznie przymierzył z dystansu w okienku. Tym razem Verhulst nie miał absolutnie żadnych szans na interwencję.

W 10. kolejce Eredivisie Feyenoord pokonał AZ Alkmaar 3:1. Szymański rozegrał 86 minut w niedzielnym spotkaniu. 23-latek zdobył trzecią bramkę po przenosinach do Holandii i wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie powołany na mistrzostwa świata.

AZ Alkmaar - Feyenoord Rotterdam 1:3 (1:1)
1:0 - Jens Odgaard 26'
1:1 - Orkun Kokcu (k.) 31'
1:2 - Sebastian Szymański 56'
1:3 - Danilo Pereira 82'

Czy Szymański będzie pierwszym wyborem selekcjonera reprezentacji Polski?