Trzy czerwone kartki w meczu La Liga. Niespodziewana porażka Realu Sociedad

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Octavio Passos / Na zdjęciu: Merino (z lewej) i Mickaël Malsa (z prawej)

Niespodziewanie po trzy punkty w meczu z Realem Sociedad sięgnął beniaminek Real Valladolid. Czerwono było w potyczce Rayo Vallecano z Cadizem, w której sędzia pokazał trzy czerwone kartki.

Sześć bramek padło w meczu Rayo Vallecano z plasującym się w strefie spadkowej Cadizem. Goście od 43. minuty musieli grać w dziesiątkę, chwilę później stracili gola z rzutu karnego. Przed przerwą gospodarze zdołali podwyższyć wynik.

Po zmianie stron piłkarze z Kadyksu w 61. minucie otrzymali drugą czerwoną kartkę i gospodarze zaczęli punktować rywala. Przy stanie 4:0, w 82. minucie grający w dziewiątkę goście zaskoczyli rywala i zdobyli kontaktowego gola. Pięć minut później gracze Rayo Vallecano musieli sobie radzić w osłabieniu. Miejscowych stać było na strzelenie piątej bramki i pogrążenie Cadizu.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł beniaminek La Liga Real Valladolid, który dość niespodziewanie 1:0 pokonał 3. w tabeli Real Sociedad.

Trzy bramki padły w Valencii. Gospodarze prowadzenie w potyczce z Mallorką objęli siedem minut po przerwie, kiedy rzut karny wykorzystał Edinson Cavani. Później gole strzelali już tylko goście, którzy dzięki trzem punktom oddalili się od strefy spadkowej.

Rayo Vallecano - Cadiz CF 5:1 (2:0) 1:0 - Palazon (k.) 44' 2:0 - Garcia 45+1' 3:0 - Lejeune 63' 4:0 - Camello 79' 4:1 - Balliu (sam.) 82' 5:1 - Lejeune 89'

Real Valladolid - Real Sociedad 1:0 (1:0) 1:0 - Leon 16'

Valencia CF - RCD Mallorca 1:2 (0:0) 0:1 - Cavani (k.) 52' 1:1 - Muriqi (k.) 66' 1:2 - Kang-In 83'