Czterech Polaków w meczu Serie A. Zdecydował efektowny strzał

Pasquale Mazzocchi wrzucił piłkę za kołnierz Bartłomieja Drągowskiego zza pola karnego i zapewnił Salernitanie zwycięstwo 1:0 ze Spezią Calcio. Zagrali również Piątek, Kiwior oraz Reca.

Jakub Kiwior Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
Kolejka ligi włoskiej rozpoczęła się w piątek w Turynie. Rywalizujący jeszcze w Lidze Mistrzów piłkarze Juventusu wygrali 4:0 z Empoli. W środku tygodnia piłkarze obu zespołów mieli wolne, ponieważ Juventus jeszcze nie rozpoczął gry w Pucharze Włoch, a Empoli zdążyło z niego odpaść.

Sobotnie granie w Serie A rozpoczęło się w Salerno i sytuacja była już inna. Gospodarze nie stoczyli pojedynku w środku tygodnia, a Spezia Calcio zapewniła sobie awans do najlepszej szesnastki Pucharu Włoch wygraną 3:1 z Brescią. W następnej rundzie rzuci wyzwanie Atalancie, ale na razie czekało ją wyzwanie ligowe na południu Włoch.

W tabeli tak Salernitana, jak i Spezia byli w dolnej połowie. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze mieli o punkt więcej niż goście. W poprzednim sezonie kluby po raz pierwszy w historii spotkały się na poziomie Serie A i lepsza była drużyna z Ligurii, która u siebie zwyciężyła 2:1, a na Arechi zremisowała 2:2. Gorzej dla niej, że w ostatnich sześciu spotkaniach na wyjeździe tylko przegrywa, nie strzeliła gola, a straciła 13 bramek.

Tym razem o wygranej Salernitany zdecydowało uderzenie Pasquala Mazzocchiego w 48. minucie. Krótko po przerwie zebrał on piłkę po zgraniu Antonio Candrevy i przerzucił ją ponad delikatnie wysuniętym przed linię bramkową Bartłomiejem Drągowskim. Efektowne uderzenie zza pola karnego poleciało za kołnierz Polaka.

Poza Drągowskim, w podstawowym składzie Spezii zagrał Jakub Kiwior. Zmiennikiem w pokonanym zespole był Arkadiusz Reca, który powrócił po kontuzji. Z kolei z ławki rezerwowych w Salernitanie wszedł na boisko Krzysztof Piątek.

US Salernitana 1919 - Spezia Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Pasquale Mazzocchi 48'

Salernitana: Luigi Sepe - Norbert Gyomber, Flavius Daniliuc, Federico Fazio (90' Dylan Bronn) - Antonio Candreva (85' Emil Bohinen), Lassana Coulibaly, Ivan Radovanović, Tonny Vilhena (65' Krzysztof Piątek), Pasquale Mazzocchi - Boulaye Dia (66' Domagoj Bradarić), Federico Bonazzoli (85' Erik Botheim)

Spezia: Bartłomiej Drągowski – Kelvin Amian (64' Arkadiusz Reca), Ethan Ampadu (76' David Strelec), Jaukub Kiwior, Dimitrios Nikolaou - Mehdi Bourabia, Albin Ekdal (74' Daniel Maldini) - Emil Holm, Kevin Agudelo, Emmanuel Gyasi (64' Daniele Verde) - M'Bala Nzola

Żółte kartki: Vilhena (Salernitana) oraz Amian, Kiwior, Holm (Spezia)

Sędzia: Daniele Chiffi