Problemy Aston Villi. Z Bednarkiem źle, z Cashem jeszcze gorzej

Jan Bednarek zagrał w pierwszej połowie, a Matty Cash w drugiej części. W obu Aston Villa była gorsza niż Fulham i przegrała 0:3. Bez punktów w Premier League również Leeds United, w którym krótki występ zaliczył Mateusz Klich.

Jan Bednarek Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Jan Bednarek dostał wyczekiwaną szansę pokazania się w podstawowym składzie. Jego zmiennikiem już w przerwie był Matty Cash, choć Czesław Michniewicz zapowiadał w czwartek absencję drugiego z reprezentantów Polski spowodowaną urazem. Jak się okazało, selekcjoner miał nieaktualne informacje.

Obrona Aston Villi już w pierwszej połowie musiała pogodzić się z tym, że nie zachowa czystego konta. W 36. minucie Harrison Reed zdobył gola na 1:0 dla Fulham, a piłka odbiła się po drodze nieszczęśliwie od Bednarka. W Craven Cottage rosła wiara w możliwość przerwania serii trzech meczów bez zwycięstwa.

Po przerwie Fulham poszło za ciosem, a Matty Cash nie zaprezentował się lepiej niż Jan Bednarek. Na 2:0 strzelił Aleksandar Mitrović z rzutu karnego sprokurowanego przez Casha. Bramka na 3:0 była samobójczą Tyrone'a Mingsa, a akcja nie została wcześniej przerwana przez kadrowicza Michniewicza. Podopieczni Stevena Gerrarda znów nie popisali się i pozostają niebezpiecznie blisko strefy spadkowej Premier League.

Także w czwartek zmierzyli się Leicester City z Leeds United. Gospodarze przeważali na boisku. Pierwszego gola dostali jeszcze nieco w prezencie, ponieważ był samobójczy Robina Kocha. Następnego zdobył już gracz Lisów, Harvey Barnes i w 35. minucie zrobiło się 2:0. Sytuacja zespołu z King Power Stadium była wygodna i nie pozwolili sobie na stratę przewagi. Mateusz Klich był zmiennikiem w Leeds w 82. minucie.

12. kolejka Premier League:

Fulham FC - Aston Villa 3:0 (1:0)
1:0 - Harrison Reed 36'
2:0 - Aleksandar Mitrović (k.) 68'
3:0 - Tyrone Mings (sam.) 84'

Leicester City - Leeds United 2:0 (2:0) 1:0 - Robin Koch (sam.) 16' 2:0 - Harvey Barnes 35'

20 Southampton FC 38 6 7 25 36:73 25

Czy Jan Bednarek powinien zagrać w podstawowym składzie Polski w meczu z Meksykiem?