Co z przyszłością Frantiska Placha? Czołowy gracz Piasta Gliwice podjął ważną decyzję!

Frantisek Plach to jeden z czołowych bramkarzy Ekstraklasy i filar Piasta Gliwice. Jego kontrakt z klubem prowadzonym przez Waldemara Fornalika kończy się jednak już zimą. Jak ustaliły WP SportoweFakty Słowak podjął decyzję o tym co dalej.

Piotr Koźmiński
Piotr Koźmiński
Frantisek Plach WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Frantisek Plach
Z informacji WP SportoweFakty wynika, że Frantisek Plach nie przedłuży kontraktu z Piastem Gliwice.

Oznacza to zatem pożegnanie z gliwickim klubem po czterech latach. Plach pojawił się w Gliwicach w styczniu 2018 roku, a we wrześniu 2020 roku przedłużył umowę. Tym razem jednak według naszej wiedzy na przedłużenie kończącego się w grudniu kontraktu nie ma szans.

Plachem od pewnego już czasu interesowało się sporo klubów, a to, że w zimowym okienku transferowym będzie wolnym zawodnikiem czyni go jeszcze bardziej łakomym kąskiem. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że zainteresowanie jednokrotnym reprezentantem Słowacji wykazują w tym momencie kluby z Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii.

Z tak zwanych lig Top 5 nie ma tylko zapytań z Anglii. Natomiast, co zrozumiałe, jest też zainteresowanie Plachem ze strony polskich klubów. I najważniejsze: z naszej wiedzy wynika, że nic nie zostało jeszcze przesądzone/podpisane. Piłkarz chce spokojnie przejrzeć pojawiające się oferty i dokonać jak najlepszego wyboru.

ZOBACZ WIDEO: Polskie kluby zarobią na mundialu? "To duża kwota"

Z informacji WP SportoweFakty wynika, że Plach nie wyklucza też pozostania w Polsce. Kluby z Ekstraklasy są nim zainteresowane i choć nikt nie chce podać ich nazw, to wiadomo kto w najbliższym czasie będzie szukał bramkarza.

Zresztą, Lech Poznań Plachem interesował się już wcześniej, choć wtedy ostatnie słowo należało do Piasta. A mistrzom Polski interesy z tym akurat klubem (vide sprawa Damiana Kądziora) nie wychodzą ostatnio najlepiej.

Teraz sytuacja jest już oczywiście inna, bo "wystarczy" dogadać się z Plachem i jego przedstawicielami. Niemniej, patrząc na wymienione wyżej kraje, wydaje się, że ciężko będzie zatrzymać Słowaka w Ekstraklasie.

W tym sezonie ligowym Plach zagrał we wszystkich 13 meczach, w których puścił 16 bramek. Ogólnie w barwach Piasta wystąpił w 153 spotkaniach, w których puścił... 153 gole (dane za portalem transfermarkt).

W reprezentacji Słowacji 30-letni Plach zadebiutował w marcu tego roku, grając przez 45 minut w wygranym na wyjeździe 2:0 towarzyskim meczu z Finlandią. W sezonie 2018/19 zdobył z Piastem mistrzostwo Polski, wybrano go też wówczas najlepszym bramkarzem rozgrywek.

Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty

Złoty But. Lewandowski rozpoczął pościg

To oni skomentują mecze Polaków na mundialu

Czy uważasz, że Frantisek Plach jest jednym z trzech najlepszych bramkarzy w Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×