Debiutancki gol Polaka w Serie B. Efektowne zwycięstwo

SPAL z Patrykiem Pedą w składzie pokonało Cosenzę Calcio 5:0. Młodzieżowy reprezentant Polski w końcówce meczu zaznaczył swoją obecność na murawie.

Rafał Szymański
Patryk Peda Getty Images / Matteo Ciambelli/DeFodi Images / Na zdjęciu: Patryk Peda
Przed rozpoczęciem sobotniej rywalizacji SPAL miało w tabeli jednopunktową stratę do Cosenzy Calcio. Gospodarze nie dopuszczali przeciwników do głosu i już po pierwszej części gry prowadzili 2:0. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się Gabriele Moncini oraz Lorenzo Dickmann.

W drugiej odsłonie podopieczni Daniele De Rossiego nie zamierzali odpuszczać gościom. Nie popisał się Ciro Panico, który trzy minuty po zmianie stron wpakował piłkę do własnej bramki. Potem swoją cegiełkę dołożył jeszcze Fabio Maistro.

Patryk Peda utrzymał miejsce w podstawowym składzie SPAL. W 73. minucie spotkania środkowy obrońca najwyżej wyskoczył do piłki i uderzeniem głową pokonał golkipera Cosenzy, ustalając końcowy rezultat na 5:0. Jego zespół zameldował się na 10. pozycji w stawce Serie B.

Był to piąty występ młodzieżowego reprezentanta Polski w bieżącym sezonie. Peda po raz pierwszy trafił do siatki na włoskich boiskach. 20-letni wychowanek Kosy Konstancin z włoskim SPAL jest związany od początku 2019 roku.

SPAL - Cosenza Calcio 5:0 (2:0)
1:0 - Gabriele Moncini 10'
2:0 - Lorenzo Dickmann 22'
3:0 - Ciro Panico (s.) 48'
4:0 - Fabio Maistro 57'
5:0 - Patryk Peda 73'

Czy Peda poradziłby sobie we włoskiej elicie?