Tak Inter odebrał marzenia Barcelonie [WIDEO]

Do 35. minuty starcia Interu z Viktorią w Lidze Mistrzów piłkarze Barcelony mogli wierzyć w cud. Wtedy Mchitarjan i Dzeko wzięli jednak sprawy w swoje ręce i w 7 minut rozwiali marzenia Lewandowskiego i jego kolegów. Zobacz gole z Mediolanu.

Szymon Łożyński
Bramki dla Interu na 1:0 i 2:0 Twitter / Polsat Sport / Bramki dla Interu na 1:0 i 2:0
Jeszcze przed środowym wieczorem z Ligą Mistrzów pewne było jedno - tylko cud może utrzymać Barcelonę w grze o fazę pucharową rozgrywek.

Przede wszystkim Inter Mediolan musiał stracić punkty u siebie ze słabą Viktorią Pilzno, by Robert Lewandowski i jego koledzy mieli o co grać w starciu z Bayernem Monachium.

Włosi rozpoczęli swój mecz na San Siro przed starciem na Camp Nou i do 35. minuty tego pojedynku piłkarze i fani Barcelony mogli mieć nadzieję, że Czesi dokonają niemożliwego. Właśnie do tej minuty na San Siro był bezbramkowy remis.

Piłkarze Interu jednak nie ustawali w atakach na bramkę gości i wreszcie dopięli swego. Konkretnie robił to Henrich Mchitarjan, który strzałem głową z dość bliskiej odległości pokonała bramkarza Viktorii.

Minęło 7 minut i mecz właściwie był już rozstrzygnięty, bowiem na 2:0 podwyższył Edin Dzeko. I z takim właśnie wynikiem zespoły zeszły na przerwę.

Po krótkim odpoczynku Inter ruszył do kolejnych ataków i w 65. minucie pojedynku Dzeko strzelił drugiego gola w tym meczu, na 3:0 dla gospodarzy. Wynik meczu na 4:0 ustalił Romelu Lukaku, który trafił tuż po wejściu na boisko.

Inter jest już pewny gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, a Barcelona tego, że na wiosnę grać będzie w Lidze Europy.