Zachował się jak rasowy napastnik. Tak Lech strzelił gola w Wiedniu [WIDEO]

Mikael Ishak zrobił swoje w meczu Ligi Konferencji Europy z Austrią Wiedeń. Szwedzki napastnik Lecha Poznań zdobył gola, który - jak się potem okazało - dał remis mistrzom Polski.

Piotr Bobakowski
Gol Mikaela Ishaka w meczu z Austrią Wiedeń Materiały prasowe / Viaplay / Gol Mikaela Ishaka w meczu z Austrią Wiedeń
W czwartek Lech Poznań zmierzył się w Wiedniu z Austrią (1:1, relacja TUTAJ) w meczu 5. kolejki grupy C Ligi Konferencji Europy.

Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie w 48. minucie. Gola strzelił Mikael Ishak (asystę zaliczył Filip Szymczak). Nika Kwekweskiri uderzył na bramkę z ok. 25 metrów, a golkiper Christian Fruechtl odbił piłkę.

Do futbolówki dopadł Szymczak i dograł do wbiegającego w "piątkę" Ishaka. Szwed nie zwykł marnować takich sytuacji i posłał z bliska piłkę do siatki. Lech mógł cieszyć się z wyniku 1:0.

Niestety, Kolejorzowi nie udało się wygrać tego meczu. W 70. minucie gospodarze wyrównali po trafieniu Cana Kelesa.

W równocześnie rozgrywanym spotkaniu w Hiszpanii Villarreal CF tylko zremisował z Hapoelem Beer Szewa (2:2) i sprawa awansu do fazy pucharowej rozstrzygnie się w ostatniej kolejce (3 listopada).

Źródło: Viaplay