The Championship: asysta Krystiana Bielika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Sellers / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Getty Images / Richard Sellers / Na zdjęciu: Krystian Bielik

Dobry występ Krystiana Bielika. Polak zakończył piątkowy wieczór z asystą, a jego Birmingham City odniosło domowe zwycięstwo 2:1 nad wiceliderem The Championship.

Reprezentant Polski pojawił się w podstawowym składzie gospodarzy i do protokołu trafił już w 4. minucie. W tej sytuacji mógł mieć nawet gola, lecz przy próbie strzału z kilkunastu metrów nieczysto trafił w piłkę.

Miał jednak szczęście, bowiem poleciała ona do Austona Trusty'ego, a ten oddał sytuacyjne uderzenie i przelobował stojącego między słupkami Seny'ego Dienga.

Krystian Bielik wystąpił w pełnym wymiarze, rozegrał niezłe spotkanie (zakończył je z żółtą kartką), choć dobra w jego wykonaniu była przede wszystkim pierwsza część. W drugiej szło mu nieco gorzej.

Inny polski zawodnik Birmingham City, Przemysław Płacheta znalazł się poza kadrą meczową.

W 79. minucie Queens Park mogło zdobyć bramkę kontaktową, jednak John Ruddy obronił rzut karny wykonywany przez Lyndona Dykesa.

Drużyna naszych reprezentantów triumfowała ostatecznie 2:0, ma teraz 23 pkt. i zajmuje 11. miejsce w tabeli The Championship. Londyńczycy plasują się na 2. pozycji.

Birmingham City - Queens Park Rangers 2:0 (2:0) 1:0 - Auston Trusty 4' 2:0 - Mbule Longelo Emmanuel 29'

Czy Krystian Bielik powinien zostać powołany na mistrzostwa świata w Katarze?