Przegrał wojnę nerwów. Były gracz Legii nie wykorzystał karnego w LM

W 35. minucie meczu Ligi Mistrzów w Madrycie Celtic Glasgow miał idealną okazję na zdobycie gola kontaktowego. Thibaut Courtois pokazał jednak klasę.

Piotr Bobakowski
Courtois broni rzut karny wykonywany przez Juranovicia Twitter / twitter.com/polsatsport / Courtois broni rzut karny wykonywany przez Juranovicia
Piłkarze Realu Madryt w środę gościli na Santiago Bernabeu Celtic Glasgow (5:1) w meczu 6. kolejki rozgrywek w grupie "F" Ligi Mistrzów (relacja TUTAJ).

Po 21 minutach Królewscy, którzy przed tym pojedynkiem mieli już zapewniony awans do fazy pucharowej LM, prowadzili 2:0, ale w 35. minucie Szkoci stanęli przed szansą na zdobycie gola.

Do wykonania rzutu karnego, Ferland Mendy sfaulował Liela Abadę, podszedł wtedy były zawodnik warszawskiej Legii - Josip Juranović.

27-letni obrońca z Chorwacji uderzył piłkę bardzo mocno, ale zbyt blisko środka bramki i Thibaut Courtois zdołał odbić futbolówkę.

Szansa na bramkę kontaktową dla gości z Glasgow bezpowrotnie przepadła, a Real na przerwę mógł schodzić z dwubramkowym prowadzeniem.

Zobacz obroniony rzut karny w meczu Real - Celtic.