West Ham United bezbłędny w Lidze Konferencji Europy

Klub z Londynu wygrał komplet meczów w grupie Ligi Konferencji Europy. Tym razem pokonał 3:0 FCSB. Awansowali RSC Anderlecht oraz OGC Nice, którego zawodnikiem jest Marcin Bułka.

piłkarze West Ham United PAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: piłkarze West Ham United
West Ham United jako jedyny miał szansę zakończyć fazę grupową Ligi Konferencji Europy z kompletem 18 punktów. Za klubem z Londynu były po dwa zwycięstwa z Silkeborgiem, Anderlechtem, a w czwartek chciał pokonać po raz drugi FCSB Bukareszt. W tym celu wybrał się do Rumunii bez kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego, który nie dokończył meczu w Premier League przeciwko Manchesterowi United. West Ham wygrał pewnie 3:0, a jego najskuteczniejszym piłkarzem był autor dubletu Pablo Fornals.

W tej samej grupie doszło do bezpośredniego starcia o awans. Silkeborg podjął Anderlecht. Duńska drużyna potrzebowała minimum remisu do pozostania na drugim miejscu w tabeli, a goście z Belgii musieli grać o zwycięstwo. W 20. minucie Lior Rafaelov dał prowadzenie 1:0 Anderlechtowi, a cios na 2:0 był już w doliczonym czasie.

O awans powalczył również OGC Nice. Przed starciem w Kolonii miał o punkt więcej niż 1.FC Koeln, dlatego potrzebował minimum remisu do pozostania przed przeciwnikiem w tabeli. Z powodu kontuzji w kadrze OGC Nice nie było Marcina Bułki. Goście z Francji zdobyli prowadzenie 2:0 w końcówce pierwszej połowy, ale przedstawiciel Bundesligi potrafił doprowadzić do remisu i pasjonującej końcówki. Ostatecznie padł remis 2:2.