Potężny skandal z udziałem Nicoli Zalewskiego (wideo)

W samej końcówce spotkania AS Roma z Ludogorcem Razgrad Nicola Zalewski został brutalnie potraktowany przez rywala. Olivier Verdon musiał liczyć się z konsekwencjami.

Rafał Szymański
Verdon fauluje Zalewskiego WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: Verdon fauluje Zalewskiego
To była bezpośrednia walka o awans do fazy pucharowej Ligi Europy. W ostatniej kolejce fazy grupowej zdecydowanie lepiej zaprezentowała się AS Roma, choć musiała gonić wynik od 41. minuty.

Ludogorec Razgrad prowadził 1:0 po trafieniu Ricka, ale druga połowa należała do gospodarzy. Lorenzo Pellegrini wykorzystał dwa rzuty karne, natomiast Nicolo Zaniolo przypieczętował wygraną 3:1 rzymian pięć minut przed końcem regulaminowego czasu.

W 61. minucie Nicola Zalewski zastąpił na murawie Nemanję Maticia. Reprezentant Polski może mieć mieszane odczucia po czwartkowym spotkaniu.

Bułgarzy wywalczyli stały fragment gry w końcówce meczu. W polu karnym Olivier Verdon powalił Zalewskiego na ziemię, po czym nadepnął go w okolicach szyi. To wyglądało naprawdę niebezpiecznie. Przez dłuższą chwilę zawodnik AS Roma nie podnosił się z boiska.

Sędzia główny pobiegł do monitora, żeby dokładnie przyjrzeć się tej sytuacji. W 90. minucie Nikola Dabanović pokazał Verdonowi czerwoną kartkę za koszmarny faul, jakiego zawodnik dopuścił się na Zalewskim.

Kadrowicz wystąpił w pięciu z sześciu meczów AS Roma w fazie grupowej Ligi Europy. Zalewski uzbierał 389 minut w tych rozgrywkach.

Źródło: Viaplay