Koszmar reprezentanta Polski przed mundialem! Fatalnie to wyglądało

Słodko-gorzki wieczór dla Arkadiusza Recy. Defensor reprezentacji Polski strzelił gola w pierwszej połowie meczu z Udinese, ale po przerwie zszedł z boiska z kontuzją. Obrońca Spezii Calcio trzymał się za mięsień dwugłowy.

Mateusz Byczkowski
Arkadiusz Reca Getty Images / Nicolò Campo/LightRocket / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca
Do pechowego incydentu doszło w 74. minucie. Arkadiusz Reca bez kontaktu z rywalem złapał się za tylną część uda. Przez dłuższy czas leżał na murawie, a w międzyczasie pokazał w kierunku ławki rezerwowych, że potrzebuje zmiany.

Ostatecznie zszedł z boiska o własnych siłach. Jednak wyraźnie utykał. Defensor reprezentacji Polski był bardzo zdenerwowany, bowiem kopnął w leżącą butelkę, a chwilę później zakrył koszulką twarz.

Reakcja Arkadiusza Recy nie może dziwić, ponieważ już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. W czwartek (10 listopada) selekcjoner Czesław Michniewicz ogłosi listę 26 wybrańców, którzy pojadą na mundial.

Piłkarz Spezii Calcio we wtorek wysłał selekcjonerowi kadry wyraźny sygnał. W spotkaniu z Udinese Calcio w ramach 14. kolejki Serie A zdobył bramkę dającą jego zespołowi prowadzenie (więcej przeczytasz TUTAJ).

Ostatecznie Spezia Calcio, w której występuje także inny z reprezentantów Polski - Jakub Kiwior zremisowała 1:1. Na ten moment najważniejszy jednak jest stan zdrowia Arkadiusza Recy.

Gwiazda Barcelony uderza w Xaviego. "Nie pomogę wnieść wiele na lewej stronie"