7. kolejka Serie A: Milan nadal zawodzi, porażka Juventusu, podział punktów we Florencji

W meczach 7. kolejki Serie A nie obyło się bez niespodzianek. Juventus Turyn przegrał z Citta di Palermo, będąca dotychczas liderem Sampdoria Genua tylko zremisowała z FC Parmą, a AC Milan podzielił się punktami z Atalantą Bergamo. W meczu kolejki pomiędzy ACF Fiorentiną a rzymskim Lazio bramki nie padły, natomiast FC Bologna na stulecie istnienia klubu uległa 1:3 CFC Genoi.

Adam Kiołbasa

Atalanta Bergamo - AC Milan 1:1 (1:0)
1:0 - Tiribocchi 21'
1:1 - Ronaldinho 83'

Nadal zawodni AC Milan. Tym razem Rossoneri nie potrafili pokonać Atalanty Bergamo, chociaż od 39. minuty grali w liczebnej przewadze, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Radovanović.

Gospodarze, którzy od początku byli zespołem lepszym objęli prowadzenie w 21. minucie po trafieniu Simone Tiribocchiego i aż do 83. zdołali utrzymać korzystny rezultat. Wówczas do wyrównania zdołał doprowadzić rezerwowy Ronaldinho Gaucho. W międzyczasie znakomite okazje zmarnował Pato Alexandre.

Obecnie ekipa z Mediolanu ma na swoim koncie zaledwie dziewięć oczek i posada Leonardo jest coraz bardziej zagrożona. Nerazzurri mają trzy oczka.

Atalanta: Consigli, Garics, Pellegrino, Manfredini, Bellini, Radovanović, Padoin, Guarente, Valdes (74' Peluso), Tiribocchi (56' Ceravolo), Doni (61' Caserta).

Milan: Storari, Abate, Nesta, Favalli, Zambrotta, Flamini (46' Ronaldinho), Gattuso (67' Ambrosini), Pirlo, Seedorf, Pato, Huntelaar (58' F. Inzaghi).

Żółte kartki: Radovanović, Manfredini, Pellegrino, Garics, Padoin (Atalanta) oraz Gattuso, Nesta, Ronaldinho (Milan).

Czerwona kartka: Radovanović 39' (Atalanta).

Sędzia: Rocchi.

FC Bologna - CFC Genoa 1:3 (0:2)
0:1 - Kharja (k.) 11'
0:2 - Sculli 35'
1:2 - Di Vaio (k.) 85'
1:3 - Zapater 90'

FC Bologna na stulecie istnienia klubów nie sprawiła sobie prezentu i przegrała 1:3 z CFC Genoą. Goście od początku dominowali i już w 11. minucie rzut karny na bramkę zamienił Kharja, a jeszcze przed przerwą wynik do szatni na 2:0 ustalił Giuseppe Sculli.

Kiedy w 52. czerwoną kartkę zobaczył Mesto wydawało się, że drużyna z Bolonii będzie jeszcze w stanie odmienić losy pojedynku. W 85. nawet Marco Di Vaio zamienił jedenastkę na bramkę, ale w końcówce na 3:1 dla gości podwyższył Zapater.

Obecnie Genoa ma na swoim koncie trzynaście punktów, natomiast Bologna sześć i posiada tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.

Bologna: Viviano, Raggi, Portanova, Britos, Lanna, Vigiani (55' Osvaldo), Mingazzini (70' Valiani), Guana (75' Mudingayi), Tedesco, Di Vaio, Zalayeta.

Genoa: Amelia, A. Esposito, Bocchetti, Moretti, Mesto, Kharja, Milanetto, Modesto, Sculli (70' Tomović), Floccari (61' Zapater), Palladino (50' Palacio).

Żółte kartki: Lanna, Tedesco, Vigiani (Bologna) oraz Milanetto, Mesto (Genoa).

Czerwona kartka: Mesto 52' (Genoa).

Sędzia: Gervasoni.

Cagliari Calcio - Chievo Verona 1:2 (1:1)
1:0 - Matri 38'
1:1 - Marcolini 41'
1:2 - Marcolini 70'

Po ośmiu kolejkach Chievo ma na swoim koncie już jedenaście punktów, natomiast Cagliari Calcio zdołało zgromadzić siedem oczek. Ekipa Gialloblu jest jedną z rewelacji tego sezonu.

Prowadzenie w tej potyczce w 38. minucie objęli miejscowi, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Marcolini, a w drugiej odsłonie ten sam zawodnik zapewnił trzy oczka gościom.

Warto odnotować, że Michała Miśkiewicza zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

Cagliari: Marchetti, Marzoratti, Canini, Lopez, Agostini, Dessena (87' Larrivey), Conti, Biondini (58' Lazzari), Cossu, Jeda, Matri (74' Nene).

Chievo: Sorrentino, N. Frey, Morero, Yepes, Mantovani (82' Ariatti), Luciano (80' Bentivoglio), Iori, Marcolini, Pinzi, Bogdani (64' Granoche), Pellissier.

Żółte kartki: Cossu, Conti (Cagliari) oraz Jeda, Bogdani (Chievo).

Sędzia: Peruzzo.

ACF Fiorentina - Lazio Rzym 0:0

W spotkaniu określanym mianem hitu kolejki kibice nie doczekali się bramek. Chociaż futbolówka po strzale Alberto Gilardino przekroczyła linię bramkową, to sędzia uznał, że było inaczej.

Ogólnie groźniejsze były popularne Fiołki, chociaż także Biancocelesti mieli swoje okazje. Piłkarze Davide Ballardiniego remis zawdzięczają Radu.

Obecnie Fioletowi mają na swoim koncie czternaście punktów, natomiast rzymianie dziewięć.

Fiorentina: S. Frey, Comotto, Gamberini, Kroldrup, Gobbi, C. Zanetti, Montolivo, Marchionni (75’ Jorgensen), Jovetic, Vargas, Mutu (65’ Gilardino).

Lazio: Muslera, Lichtsteiner, Cribari, Radu, Del Nero (84’ Luciani), Foggia (75’ Meghni), Baronio, Matuzalem, Mauri, Rocchi (65’ Dabo), Zarate.

Żółte kartki: Cribari, Matuzalem, Del Nero (Lazio).

Sędzia: Brighi.

AS Roma - SSC Napoli 2:1 (1:1)
0:1 - Lavezzi 25'
1:1 - Totti 37'
2:1 - Totti 63'

Nie zawiodła AS Roma, w której barwach znakomite zawody rozegrał Francesco Totti. To właśnie kapitan Giallorossich zdobył dla swojego klubu dwie bramki, dzięki czemu rzymianie ostatecznie zgarnęli całą pulę.

Niebiescy w pierwszej części gry rozgrywali dobre zawody i nawet objęli prowadzenie po golu Ezequiela Lavezziego, ale trafienie Argentyńczyka było jedynym dla ekipy z Neapolu w tej rywalizacji.

Giallorossi w tym momencie już mają jedenaście oczek, natomiast Niebiescy zdołali zgromadzić tylko siedem punktów.

Roma: Julio Sergio (22’ Lobont), Motta (10’ Cassetti), Andreolli, Burdisso, Riise, Cerci (46’ Faty), De Rossi, D. Pizarro, Perrotta, Vucinic, Totti.

Napoli: De Sanctis, Cannavaro (68’ Hoffer), Rinaudo, Contini, Maggio, Hamsik, Cigarini (87’ Denis), Gargano, Datolo (81’ Zuniga); Quagliarella, Lavezzi.

Żółte kartki: Vucinic (R), Perrotta (Roma) orazCannavaro, Rinaudo (Napoli).

Sędzia: Banti.

Sampdoria Genua - FC Parma 1:1 (1:1)
1:0 - Pazzini 22'
1:1 - Galloppa 29'

Będąca dotychczas liderem Sampdoria Genua tylko podzieliła się punktami z FC Parmą. Obecnie Doriani mają na swoim koncie szesnaście oczek i tylko na bilans bramek przegrywają z Interem, natomiast Gialloblu zgromadzili jedenaście punktów.

Mecz od początku był otwarty i oba kluby sporo ryzykowały. Jako pierwsi cios zadali gospodarze, dla których trafił Giampaolo Pazzini, ale na jego trafienie zdołał odpowiedzieć Galloppa.

Po zmianie stron mimo kilku okazji wynik już nie uległ zmianie, a na pewno z takiego rozstrzygnięcia mogą być zadowoleni goście.

Sampdoria: Castellazzi, Stankevicius, Gastaldello, Lucchini, Ziegler, Mannini, Palombo, Poli (80’ Pozzi), Bellucci (46’ Padalino), Cassano, Pazzini.

Parma: Mirante, Zenoni, Zaccardo, Panucci, A. Lucarelli, Castellini, Morrone, Mariga, Galloppa, Biabiany, Amoruso (87’ Paloschi).

Żółte kartki: Gastaldello (Sampdoria) oraz Zaccardo, Galloppa, Lucarelli (Parma).

Sędzia: Mazzoleni.

AC Siena - Livorno Calcio 0:0

Bramki nie padły w derbach Toskanii. Chociaż Livorno Calcio przez ponad połowę spotkania grało w dziesiątkę, to dzielnie się broniło i zdołało uratować oczko.

Najlepsze sytuacje w szeregach AC Sieny miał Massimo Maccarone, ale napastnikowi tego dnia brakowało skuteczności.

Obecnie Bianconeri mają na swoim koncie pięć punktów, natomiast Bordowi o dwa mniej.

Siena: Curci, Rosi, Terzi, Brandao, Del Grosso (75' Garofalo), Vergassola (58' Ekdal), Codrea, Fini; Jajalo (54' Ghezzal), Calaiò, Maccarone.

Livorno: De Lucia, Raimondi, Rivas, Knezevic (46' Miglionico), Pieri, Pulzetti, Moro, Mozart (19' Marchini), Vitale, Tavano (76' Diniz), Lucarelli.

Żółte kartki: Brandao (Siena) oraz Pulzetti (Livorno).

Czerwona kartka: Marchini 38' (Livorno).

Sędzia: Giannoccaro.

Citta di Palermo - Juventus Turyn 2:0 (2:0)
1:0 - Cavani 37'
2:0 - Simplicio 42'

Fatalną partię rozegrał Juventus Turyn i gdyby nie dobra postawa Gianluigi Buffona, to przegrałby z Citta di Palermo zdecydowanie wyżej, niż 2:0. Stara Dama od początku spotkania była nieporadna w swoich poczynaniach, a po ostrym faulu Mauro Camoranesiego z 34. minuty powinna była grać w dziesiątkę, ale sędzia oszczędził pomocnika.

Różowi rozgrywali znakomite zawody. W 37. wykorzystali fatalny w skutkach błąd Felipe Melo i na listę strzelców wpisał się Edison Cavani, a jeszcze przed przerwą wynik konfrontacji po błędzie defensywy podopiecznych Ciro Ferrary, którzy chcieli złapać graczy miejscowych na spalonym, na 2:0 podwyższył Fabio Simplicio.

Po zmianie stron starcie było dość wyrównane, chociaż Juve po rzucie wolnym Diego mogło zdobyć kontaktowego gola, ale futbolówka wylądowała na poprzeczce. Po stronie Sycylijczyków Fabrizio Miccoli trafił w słupek.

Gracze ze stolicy Piemontu w tym momencie maja na swoim koncie czternaście punktów, natomiast piłkarze Waltera Zengi zgromadzili ich dziewięć.

Palermo: Sirigu, Migliaccio, Bovo, Kjaer, Cassani, Simplicio, Bresciano (74' Nocerino), Balzaretti, Pastore (85' Budan), Cavani (77' Goian), Miccoli.

Juventus: Buffon, Zebina (76' Grygera), Legrottaglie, Chiellini, Grosso, Camoranesi (70' Trezeguet), Poulsen, Melo, Diego (63' De Ceglie), Iaquinta, Amauri.

Żółte kartki: Cassani (Palermo) oraz Camoranesi, Legrottaglie, Zebina, Grygera (Juventus).

Sędzia: Orsato.