• Skoki

Rywale wgnietli drużyny Polaków w dno Serie A

Przedostatnia w tabeli UC Sampdoria przegrała 0:2 z Fiorentiną, a ostatni Hellas Werona został pokonany 0:2 przez Monzę. Bartosz Bereszyński rozegrał pełne spotkanie, a Dawidowicza, Praszelika i Żurkowskiego nie zobaczyliśmy na boisku.

Bartosz Bereszyński Getty Images / Marco Canoniero / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński
Fiorentina zakończyła grę w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy czterema zwycięstwami, ale falstart w postaci kompromitującego remisu z RFS Ryga i wysokiej porażki z Istanbul Basaksehir skazał podopiecznych Vincenzo Italiano na drugie miejsce w grupie. Łączenie obowiązków pucharowych z ligowymi wychodziło im jesienią słabo, więc w Serie A mają duże straty do odrobienia.

Mecz z walczącą o utrzymanie Sampdorią był dobrą okazją do poprawienia sytuacji w tabeli. Fiorentina strzeliła gola drużynie Bartosza Bereszyńskiego w 4. minucie. Giacomo Bonaventura przebił się w pobliże bramki Emila Audero i uderzył bez przyjęcia po dograniu Dodo.

Także przy drugim golu asystował boczny obrońca Fiorentiny. Tym razem Cristiano Biraghi dorzucił piłkę z rzutu rożnego na głowę Nikoli Milenkovicia, a ten podwyższył prowadzenie na 2:0. Sampdoria straciła gola niemal tak samo jak Spezia Calcio w meczu z Fiorentiną, więc nic nie nauczyła się na cudzych błędach.

Równolegle Monza zagrała z Hellasem Werona. Czerwona kartka z poprzedniego meczu wykluczyła Pawła Dawidowicza, a Mateusz Praszelik był na ławce rezerwowych. Hellas ponownie stracił zawodnika w pierwszej połowie i raz jeszcze gra w dziesiątkę nie wyszła mu na dobre.

Już w 27. minucie Giangiacomo Mangani opuścił boisko. Monza potwierdziła przewagę liczebną golem Carlosa Augusto na 1:0 w 68. minucie. Skorzystał on z dogrania Patricka Ciurrii. Bramka na 2:0 padła w doliczonym czasie, a odpowiadali za nią asystent Andrea Petagna i strzelec Andrea Colpani.

13. kolejka Serie A:

UC Sampdoria - ACF Fiorentina 0:2 (0:1)
0:1 - Giacomo Bonaventura 4'
0:2 - Nikola Milenković 58'

AC Monza - Hellas Werona 2:0 (0:0) 1:0 - Carlos Augusto 68' 2:0 - Andrea Colpani 90'