Lider eWinner II ligi ratował wynik. Hat-trick Arkadiusza Piecha

Kotwica Kołobrzeg nie zakończyła dobrze rundy jesiennej i dopiero w końcówce meczu doprowadziła do remisu 1:1 ze Śląskiem II Wrocław. Taki sam wynik padł w Elblągu. Bohaterem soboty w eWinner II lidze był autor hat-tricka Arkadiusz Piech.

Arkadiusz Piech WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Arkadiusz Piech
Kotwica rozpoczęła rewelacyjną serię zwycięstw w meczu ze Śląskiem II Wrocław przy Oporowskiej. Rewanż był starciem lidera z ostatnim zespołem w tabeli, ale forma tego pierwszego w poprzednich meczach była już niska, a największy problem sprawiało mu zdobywanie goli.

W sobotę Kotwica oddała strzał do bramki dopiero w 80. minucie, kiedy Śląsk grał już w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Oliviera Wyparta. Uderzenie Jakuba Bojasa pozwoliło tylko zremisować 1:1.

Dobrze zapowiadało się starcie rozpędzonej Olimpii Elbląg z Motorem Lublin opromienionym awansem do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Gra gości poprawiła się diametralnie, od kiedy ich trenerem został Goncalo Feio. Tym razem musieli zadowolić się punktem za remis 1:1. Oba gole padły w pierwszej połowie. Olimpia prowadziła dzięki akcji Arona Stasiaka, a odpowiedział Rafał Król.

W Polkowicach doszło do starcia spadkowiczów. Górnik podjął GKS Jastrzębie. Po opuszczeniu zaplecza PKO Ekstraklasy trochę lepiej wiodło się zespołowi z Górnego niż z Dolnego Śląska, który przed przyjazdem do Polkowic miał o trzy punkty więcej niż Górnik. Polkowiczanie dogonili jastrzębian dzięki efektownemu zwycięstwu 4:0. Najważniejszym piłkarzem meczu był Arkadiusz Piech, który strzelił klasycznego hat-tricka w drugiej połowie.

Wisła Puławy była jedną z drużyn, które mogły wykorzystać porażkę KKS-u 1925 Kalisz z Garbarnią Kraków i przybliżyć się do miejsc premiowanych awansem. Wisła również wybrała się do stolicy Małopolski, a jej przeciwnikiem był Hutnik. Do 83. minuty wszystko układało się po myśli puławian, ponieważ byli na prowadzeniu 2:0. Na finiszu Hutnik przycisnął i dzięki ambitnemu pościgowi doprowadził do remisu 2:2.

19. kolejka eWinner II ligi:

Kotwica Kołobrzeg - Śląsk II Wrocław 1:1 (0:0)
0:1 - Sebastian Bergier 53'
1:1 - Jakub Bojas 80'

Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:1 (1:1)
1:0 - Aron Stasiak 10'
1:1 - Rafał Król 44'

Górnik Polkowice - GKS Jastrzębie 4:0 (0:0)

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?