Miarka się przebrała. Duńczycy rozważają sensacyjną decyzję

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Danii
Getty Images / / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Danii
zdjęcie autora artykułu

Sensacyjną informację przekazał Jesper Moller, prezes Duńskiego Związku Piłki Nożnej. Tamtejsza federacja rozważa odejście ze struktur FIFA! Czarę goryczy przelewają mistrzostwa świata w Katarze.

W całej sprawie chodzi głównie o zachowanie FIFA wobec reprezentacji, które chciały propagować na Mistrzostwach Świata 2022 akcję "One Love". Polegała ona na noszeniu przez kapitanów zespołów opasek kapitańskich w tęczowych barwach, co miałoby wspierać osoby z otoczenia LGBT, które są dyskryminowane w Katarze.

FIFA długo nie zajmowała stanowiska w tej sprawie, ale później oświadczyła, że jeśli któryś z kapitanów założy tęczową opaskę, to zostanie ukarany żółtą kartką. Działacze grozili także karami finansowymi.

I właśnie to podejście przelało czarę goryczy wśród duńskich oficjeli. Dania była wśród kilku europejskich państw, które chciała propagować akcję "One Love". Działacze z kraju Hamleta są zawiedzeni postawą światowej federacji i zagrozili, że mogą z niej wystąpić. To byłoby prawdziwe trzęsienie ziemi.

ZOBACZ WIDEO: Apel byłego sędziego do obrońców. "Koniec z tym"

Co istotne, Duńczycy zamierzają rozmawiać o odejściu z FIFA z innymi europejskimi reprezentacjami. Jesper Moller, szef Duńskiego Związku Piłki Nożnej podkreślił, że nigdy nie udzieli poparcia obecnemu prezydentowi FIFA, Gianniemu Infantino. Zabrał także głos na temat tego, co może wydarzyć się w przyszłości.

- To nie jest decyzja, która została podjęta teraz. Od dawna mamy jasność w tej kwestii. Dyskutujemy o tym w Skandynawii już od sierpnia. Teraz znowu wszystko przemyślałem. Wyobrażam sobie, że mogą pojawić się przed nami wyzwania, jeśli nasz kraj sam wyjdzie z FIFA. Ale zobaczymy jeszcze, czy nie możemy prowadzić dialogu w różnych sprawach - powiedział Moeller, cytowany przez "The Athletic".

- Muszę pomyśleć o tym, jak przywrócić zaufanie do FIFA. Musimy też ocenić, co się stało, a następnie stworzyć odpowiednią strategię, również z naszymi nordyckimi kolegami - dodał.

Ewentualne odejście Danii z FIFA sprawiłoby oczywiście, że ten kraj nie mógłby występować na mistrzostwach świata.

Czytaj także: O tym geście będzie mówić cały świat. Niemcy zakpili z FIFA i Kataru Zatankowaliśmy w Katarze. Nie uwierzysz, ile kosztuje litr benzyny

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (13)
avatar
Kolo101
25.11.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak chcą mieszać ideologię ze sportem to droga wolna. Sport ma być wolny od wszelkich ideologi!  
avatar
Radek1990
25.11.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Za rok wybory na stanowisko szefa FIFA. Jak podaje prasa krajowa i zagraniczna łysy nie ma konkurenta w wyborach. Niech Dania i inne kraje wystawią swojego kandydata.  
avatar
drak
24.11.2022
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
To szerokiej drogi i niech zabiorą ze sobą tych nordyckich braci.  
avatar
Anonymous2328
24.11.2022
Zgłoś do moderacji
4
4
Odpowiedz
Skandynawia zawsze wiodła prym w patologii seksualnej więc nie ma się co dziwić , tylko dlaczego akurat piłkarze i to na mistrzostwach świata i to w kraju o sprecyzowanych poglądach w tym tema Czytaj całość
avatar
Andrzej Cerazy
24.11.2022
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
wywalic tego łysola i reszte z tego FIFA --a niech FIFA sie odmłodzi