Najlepszy w historii! Szczęsny dokonał czegoś wyjątkowego

Wojciech Szczęsny był jednym z bohaterów w wygranym 2:0 meczu MŚ 2022 z Arabią Saudyjską. Dzięki fantastycznym interwencjom 32-latek stał się samodzielnym rekordzistą reprezentacji Polski.

Rafał Szymański
Wojciech Szczęsny Getty Images / Hector Vivas - FIFA / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Drugi mecz mistrzostw świata ułożył się po myśli polskich kibiców. Podopieczni Czesława Michniewicza objęli prowadzenie w 39. minucie za sprawą Piotra Zielińskiego. Później arbiter przyznał Arabii Saudyjskiej rzut karny. Na medal spisał się jednak Wojciech Szczęsny, który obronił strzał z 11 metrów, a także dobitkę.

W 82. minucie Robert Lewandowski trafił do siatki i przypieczętował wygraną Polski 2:0. Kapitan drużyny narodowej został wybrany piłkarzem meczu, co było niemałą kontrowersją.

Na uznanie zasłużył również Szczęsny. W kluczowym momencie golkiper uchronił kadrę przed stratą gola i został samodzielnym rekordzistą reprezentacji Polski, jeśli chodzi o liczbę zachowanych czystych kont.

W sobotę Szczęsny nie dał się pokonać po raz 28. w swoim 68. występie. 32-latek przebił wyczyn Łukasza Fabiańskiego (27 czystych kont). Drugi z wymienionych zakończył reprezentacyjną karierę i już nie poprawi swoich statystyk.

Bramkarz Juventusu może pochwalić się lepszymi liczbami niż choćby Artur Boruc (24 czyste konta) czy Jerzy Dudek i Jan Tomaszewski (po 23).

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)