Selekcjoner Iranu domaga się dymisji. "Twoje uwagi są hańbą dla piłki nożnej"

Juergen Klinsmann pogardliwie wypowiedział się o reprezentacji Iranu. Jego słowa nie mogły przejść bez echa, jednak tak stanowczej reakcji Niemiec chyba się nie spodziewał. Trener Irańczyków apeluje, by podał się do dymisji.

Szymon Adamski
Szymon Adamski
Juergen Klinsmann Getty Images / Maja Hitij - FIFA / Na zdjęciu: Juergen Klinsmann
Na linii Juergen Klinsmann - Carlos Queiroz zrobiło się potwornie gorąco. Prowodyrem ostrej wymiany zdań był Niemiec, który nieprzychylnie wypowiedział się o reprezentacji Iranu przy okazji jej spotkania z Walią na mundialu w Katarze.

Klinsmann zarzucał Irańczykom między innymi ciągłe próby wpływania na decyzje sędziego. - Widzieliście jak cała ławka rezerwowych co chwilę się podrywa, pracują w ten sposób nad sędzią technicznym i liniowym - oburzał się Niemiec, który jako piłkarz zdobył tytuł mistrza świata w 1990 roku.

W trakcie swojego występu w BBC bezpośrednio zaatakował też Carlosa Queiroza, trenera Irańczyków. - Taka jest ich kultura gry - powiedział Klinsmann, odnosząc się do niewłaściwego jego zdaniem zachowania Irańczyków na boisku. I dodał: "Dlatego też Carlos Queiroz bardzo pasuje do reprezentacji Iranu".

ZOBACZ WIDEO: Wysłał SMS. On przewidział zwycięstwo Polaków

Selekcjoner reprezentacji Iranu nie pozostał mu dłużny i odpowiedział Niemcowi za pośrednictwem Twittera. - Nie znając mnie osobiście, kwestionujesz mój charakter z typowymi uprzedzeniami opartymi na wyższości - odpowiedział na personalną zaczepkę.

- Niezależnie od tego, jak bardzo mogę szanować to, co zrobiłeś na boisku, te uwagi na temat kultury Iranu, reprezentacji Iranu i moich zawodników są hańbą dla futbolu - nie szczędził gorzkich słów Queiroz.

Następnie zaprosił Klinsmanna na trening reprezentacji, aby zapoznać go z kulturą gry Iranu, ale też całego kraju, a także... zasugerował podanie się do dymisji.

- Chcemy z pełną uwagą śledzić, jaka będzie decyzja FIFA w sprawie pańskiego stanowiska jako członka Technicznej Grupy Studyjnej Kataru 2022. Ponieważ, co oczywiste, oczekujemy, że zrezygnuje pan z tej funkcji przed wizytą na naszym zgrupowaniu - zakończył swoją odpowiedź Queiroz.

We wtorek Iran zagra ze Stanami Zjednoczonymi w ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzostw w Katarze. Azjatom do awansu z grupy wystarczy remis. Amerykanie, w latach 2011-2016 trenowani przez Klinsmanna, bezwzględnie potrzebują zwycięstwa.

Zobacz też:
Kostaryka zaskoczyła w meczu z Japonią
Znany trener apeluje do Michniewicza

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×