Co za akcja Neymara! Brazylia w końcu strzela Chorwacji [WIDEO]

Neymar w końcowych minutach pierwszej połowy dogrywki otworzył wynik ćwierćfinałowego meczu MŚ 2022 z Chorwacją. Akcja gwiazdora Brazylii zasługuje na wielkie brawa.

Rafał Sierhej
Przed meczem Brazylii z Chorwacją w ramach MŚ 2022 w ciemno można było zakładać, że będziemy świadkami dogrywki. Chorwacja bowiem notorycznie na ostatnich turniejach umiłowała sobie granie dodatkowych 30 minut w fazie pucharowej.

Nie inaczej było także w ćwierćfinale mistrzostw świata w Katarze. Po 90 minutach meczu Brazylii z Chorwacją mieliśmy na tablicy wynik 0:0. Zdecydowanie bliżej zdobycia gola byli jednak Canarinhos, którzy mieli prawo być rozgoryczeni po regulaminowym czasie gry.

W pierwszej połowie dogrywki jednak to właśnie Brazylijczycy naciskali na swoich rywali w poszukiwaniu gola dającego prowadzenie, a w konsekwencji być może także ostateczne zwycięstwo.

Gola przyniosła dopiero 105 minuta meczu. Jego konstruktorem w całości był Neymar. Gwiazdor zespołu wymienił kilka krótkich podań w środku pola, po czym wszedł w pole karne, minął rywali, bramkarza, a na końcu wpakował piłkę do pustej bramki.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"