Wielki wyczyn. Ronaldo wyrównał rekord świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Ashton - AMA/ / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Getty Images / Matthew Ashton - AMA/ / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo w meczu z Marokiem na MŚ Katar 2022 wyrównał rekord świata. Dla niego był to 196. występ w reprezentacji Portugalii. Swoje osiągnięcie może szybko stracić.

W ćwierćfinale mistrzostw świata Maroko - Portugalia doszło do kilku historycznych wydarzeń. Autorem jednego z nich jest Cristiano Ronaldo.

Legendarny CR7 nie rozpoczął spotkania w podstawowym składzie. Z powodu słabej formy trener Fernando Santos zdecydował się go posadzić na ławce. Fakt, że pod koniec pierwszej połowy Maroko objęło prowadzenie zmusił selekcjonera do szukania zmian.

I sięgnął właśnie po Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pojawił się na boisku w 51. minucie, czym wyrównał rekord świata w liczbie występów w narodowych barwach.

Dla Portugalczyka to był 196. występ w narodowych barwach. Tyle samo zaliczył Kuwejtczyk Bader Al-Mutawa. Co ciekawe, Al-Mutawa i Ronaldo są równolatkami. Oboje urodzili się w 1985 roku, więc Kuwejtczyk wciąż może wyśrubować rekord.

Ronaldo nie będzie miał okazji na 197. występ na mundialu w Katarze. Reprezentacja Portugalii odpadła bowiem w ćwierćfinale mistrzostw świata po porażce z Marokiem 0:1.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy uważasz, że Ronaldo przekroczy liczbę 200 występów w reprezentacji?