Przegrali, ale zdobyli serca. Wymowna reakcja kibiców Maroka

Piękny sen reprezentacji Maroka został przerwany w półfinale mistrzostw świata 2022. Porażka 0:2 z Francją skazała ją na walkę o brązowe medale mundialu. Kibice postanowili na przekór wynikowi nagrodzić piłkarzy brawami.

piłkarze reprezentacji Maroka PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Maroka
To nie jest jeszcze koniec mundialu dla Maroka, ale wielkie marzenie o zdobyciu mistrzostwa świata 2022 prysło w półfinale. Rewelacja katarskiego turnieju nie dała się pokonać Chorwatom, Belgom, Hiszpanom i Portugalczykom, ale Francja okazała się dla niej zbyt trudnym przeciwnikiem.

Maroko nie zaprezentowało się źle w starciu z Trójkolorowymi, potrafiło grać piłką na połowie przeciwnika, a także tworzyć sytuacje podbramkowe. Szwankowała skuteczność, a Francuzów ratowały między innymi interwencje Hugo Llorisa.

Kibice z Maroka postanowili nagrodzić piłkarzy brawami po przegranym półfinale. Tak podsumowali zaangażowanie, dobrą grę. Jednocześnie docenili dotychczasowe osiągnięcia, jak i dodali piłkarzom otuchy przed meczem z Chorwacją o trzecie miejsce. Wymowną reakcję można zobaczyć na nagraniach poniżej.

Reprezentacja rozkochała w sobie kibiców. Zainteresowanie podróżą na półfinał było ogromne. Właśnie Marokańczycy przeważali na trybunach i w czasie meczu starali się gwizdami oraz buczeniem zdeprymować mistrzów świata.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Maroko zajmie trzecie miejsce w MŚ 2022?