Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Rodzina czuwa przy łóżku Pelego. "On wie, że jego odejście jest bliskie"

"Pele wkrótce nas opuści, jego rodzina opublikowała kilka zdjęć z jego pożegnania" - oznajmił Armando Villota Esparza, szef organizacji praw człowieka AGORA Club. Stan zdrowia legendarnego piłkarza pogarsza się z dnia na dzień.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Pele Getty Images / Marc Piasecki / Pele
Cały świat obserwuje walkę legendarnego Pele o życie i trzyma kciuki za 82-latka. Wieści napływające ze szpitala Alberta Einsteina w Sao Paulo nie napawają jednak optymizmem.

"Pele wkrótce nas opuści, jego rodzina opublikowała kilka zdjęć z jego pożegnania, wie, że jego odejście jest bliskie" - napisał w mediach społecznościowych Armando Villota Esparza, szef organizacji praw człowieka AGORA Club.

Niestety na filmiku, który upublicznił, widać dokładnie, w jakim stanie znajduje się aktualnie legendarny piłkarz.

Hiszpańska "Marca" doniosła z kolei, że w szpitalu pojawił się też jego syn Edinho. "Opuścił klub, który miał trenować, aby towarzyszyć Pelemu w szpitalu. Były bramkarz miał zostać trenerem Londriny w drugiej lidze brazylijskiej" - napisano.

Klub wydał oświadczenie, że Edinho opuścił jego szeregi na czas nieokreślony, aby być teraz z ojcem.

W szpitalu znaleźli się synowie, córki oraz wnukowie 82-latka. Wszyscy wspierają go, jak tylko mogą. Ten rozgrywa właśnie swój najważniejszy mecz. Stawką jest życie. Jego córka Kely Nascimento przekazuje światu co chwilę najnowsze wieści w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy. Pele trafił do szpitala 29 listopada z powodu infekcji dróg oddechowych. Dodatkowo Brazylijczyk zmaga się z chorobą nowotworową. Od dwóch lat walczy z rakiem jelita, przeszedł też operację guza okrężnicy.

Jeszcze niedawno wydawało się, że stan jego zdrowia na tyle się polepszył, że święta będzie mógł spędzić w domu. Nic z tego. "82-letni pacjent wykazuje postępy choroby onkologicznej i pozostanie hospitalizowany w kolejnych dniach w związku z dysfunkcjami w pracy nerek i serca" - napisano w raporcie medyczny 21 grudnia.

I wydaje się, że w ostatnich dniach jego stan bardzo mocno się pogorszył. "Jego życie dobiega końca, ale jego dziedzictwo będzie wieczne" - dodał w swoim wpisie Armando Villota Esparza.

Pele to jedyny w historii piłkarz, który trzy razy cieszył się ze zdobycia tytułu mistrza świata.

Zobacz także:
Wygadał się. Zdradził, gdzie zagra Ronaldo
Fabiański bije się w pierś. "Nie ma dwóch zdań"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×