Wpadka Milanu, choć wrócił z dalekiej podróży

AC Milan odpadł z Pucharu Włoch i bez animuszu goni prowadzące w ligowej tabeli Napoli. Rossoneri zremisowali 2:2 z US Lecce, a mogło być gorzej, ponieważ po pierwszej połowie mieli dwubramkową stratę do przeciwnika.

Rafael Leao (z przodu) oraz Joan Gonzalez podczas meczu US Lecce - AC Milan PAP/EPA / ABBONDANZA SCURO LEZZI / Na zdjęciu: Rafael Leao (z przodu) oraz Joan Gonzalez podczas meczu US Lecce - AC Milan
Milan miał możliwość umocnienia się na drugim miejscu w tabeli. Była to konsekwencja upokarzającej porażki 1:5 dotychczasowego wicelidera Juventusu. Bianconeri zostali już w piątek zdemolowani przez Napoli, które zmierza dużymi krokami po mistrzostwo Włoch.

Rossoneri wybrali się na południe Włoch i zagrali z najsilniejszym beniaminkiem. US Lecce punktowało przed przerwą mundialową, a także po niej, dlatego zmniejszyło do minimum zagrożenie spadkiem. Piłkarze Lecce mieli ochotę na poskromienie kolejnego pucharowicza, ponieważ w styczniu pokonali Lazio. Z kolei Milan próbował zrehabilitować się za porażkę 0:1 z Torino FC w Pucharze Włoch.

Pierwsza akcja w meczu dała prowadzenie Lecce. W 3. minucie Theo Hernandez interweniował nerwowo po dośrodkowaniu i wpakował piłkę do własnej bramki. Beniaminek grał odważnie i bez kompleksów, a w 23. minucie podwoił przewagę na 2:0 uderzeniem Federico Baschirotto. Główkował on do bramki Cipriana Tatarusanu po wrzutce Mortena Hjumlanda.

Milan późno, bo późno, ale rozpoczął pościg po przerwie. W 58. minucie Rafael Leao wepchnął piłkę do bramki strzałem z ostrego kąta po nieudanych próbach wybicia jej przez gospodarzy. W 70. minucie Davide Calabria doprowadził do remisu 2:2 i gospodarze musieli zapomnieć o ich prowadzeniu. Były jeszcze próby rozstrzygnięcia pojedynku, ale nieskuteczne z obu stron.

Marcin Listkowski był na ławce rezerwowych Lecce.

W sobotę zagrali wszyscy trzej beniaminkowie. Do Cremony wybrała się Monza i były to małe derby Lombardii. Gospodarze próbowali jeszcze zwiększyć szansę na utrzymanie dzięki zwycięstwu z regionalnym przeciwnikiem.

Monza prezentowała się jednak wyraźnie lepiej, a w jej jedenastce wyróżniał się Gianluca Caprari. Napastnik strzelił dwa gole, a po jego drugim skutecznym uderzeniu w 55. minucie zrobiło się 3:0 dla gości. Cremonese jeszcze podniosło temperaturę w końcówce meczu, ale potrafiło tylko zmniejszyć stratę na 2:3.

18. kolejka Serie A:

US Lecce - AC Milan 2:2 (2:0)
1:0 - Theo Hernandez (sam.) 3'
2:0 - Federico Baschirotto 23'
2:1 - Rafael Leao 58'
2:2 - Davide Calabria 70'

US Cremonese - AC Monza 2:3 (0:2) 0:1 - Patrick Ciurria 8' 0:2 - Gianluca Caprari (k.) 19' 0:3 - Gianluca Caprari 55' 1:3 - Daniel Ciofani 67' 2:3 - Cyriel Dessers 83'