Benedyczak trafił do siatki po długiej przerwie. Drugi gol w sezonie

Adrian Benedyczak otworzył wynik w spotkaniu Parmy z Perugią. W ostatecznym rozrachunku "Crociati" pokonali 2:0 drużynę walczącą o utrzymanie w Serie B.

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak Getty Images / Giuseppe Bellini / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
Parma Calcio miała zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o liczbę sytuacji bramkowych. Gospodarze wykorzystali jedną z nich w 12. minucie spotkania. Lautaro Valenti zacentrował z lewej strony boiska, zaś Adrian Benedyczak najwyżej wyskoczył do piłki i silnym strzałem głową wpisał się na listę strzelców.

Miejscowi utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końca pierwszej części gry, a po kwadransie przerwy poszli za ciosem. W 60. minucie show skradł Franco Vazquez. Doświadczony Argentyńczyk miał trochę miejsca przed polem karnym, długo się nie zastanawiał i kapitalnie uderzył z powietrza prosto w okienko. Benedyczak spędził na boisku 71 minut.

Po zwycięstwie 2:0 przed własną publicznością Parma plasuje się na siódmej pozycji w tabeli Serie B. W zdecydowanie trudniejszej sytuacji jest Perugia, która zajmuje przedostatnie miejsce.

Benedyczak trafił do siatki drugi raz w swoim 17. występie w tym sezonie na zapleczu Serie A. Poprzednio ta sztuka młodzieżowemu reprezentantowi Polski udała się 12 listopada 2022 roku (3:1 z Cittadellą).

Parma Calcio 1913 - AC Perugia Calcio 2:0 (1:0)
1:0 - Adrian Benedyczak 12'
2:0 - Franco Vazquez 60'