Ligue 1: niespodzianka w spotkaniu RC Lens, cały mecz Przemysława Frankowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

W spotkaniu 20. kolejki Ligue 1 2022/2023, zespół RC Lens, którego zawodnikiem jest reprezentant Polski Przemysław Frankowski, niespodziewanie tylko zremisował na wyjeździe z ES Troyes AC 1:1.

Walczący o mistrzostwo Francji zespół RC Lens był zdecydowanym faworytem spotkania z Troyes, ale od początku rywalizacji miał problemy z rozmontowaniem defensywy rywala.

Co prawda w końcówce pierwszej połowy niezłą okazję do strzelenia gola miał Lois Openda, jednak uderzył w środek bramki i nie zdołał pokonać Gauthiera Gallona.

Natomiast chwilę po zmianie stron dość niespodziewanie za to gospodarze wyszli na prowadzenie, a trafienie w 50. minucie zaliczył Yasser Larouci.

Taki obrót spraw podrażnił przyjezdnych, którzy szybko ruszyli do ataku, lecz długo bili głową w mur złożony z obrońców miejscowej ekipy. Zawodnicy RC Lens dopięli swego dopiero w 88. minucie batalii, kiedy to do remisu doprowadził rezerwowy Adrien Thomasson.

Przemysławowi Frankowskiemu (rozegrał całą konfrontację) oraz spółce już zabrakło czasu na zapewnienie sobie zwycięstwa i potyczka zakończyła podziałem punktów.

Ligue 1, 20. kolejka:

ES Troyes AC - RC Lens 1:1 (0:0) 1:0 - Yasser Larouci 50' 1:1 - Adrien Thomasson 88'

*Przemysław Frankowski (RC Lens) rozegrał cały mecz. *Adam Buksa (RC Lens) poza kadrą meczową z powodu kontuzji. *Mateusz Lis (ES Troyes AC) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

***

FC Lorient - Stade Rennais 2:1 (2:0) 1:0 - Montassar Talbi 13' 2:0 - Theo Le Bris 31' 2:1 - Flavien Tait 73'

Olympique Marsylia - AS Monaco 1:1 (0:1) 0:1 - Jordan Veretout (sam.) 17' 1:1 - Alexis Sanchez 47'