Problemy Barcelony. Kluczowy piłkarz kontuzjowany

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SIU WU / Na zdjęciu: Ousmane Dembele
PAP/EPA / SIU WU / Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele z powodu kontuzji przedwcześnie opuścił boisko w meczu Barcelony z Gironą (1:0). Są już pierwsze informacje o stanie zdrowia Francuza i wygląda na to, że czeka go przerwa w grze.

W tym artykule dowiesz się o:

FC Barcelona w bólach wymęczyła zwycięstwo wyjazdowe z Gironą w sobotnim meczu LaLiga. Katalończycy wygrali 1:0, a jedynego gola strzelił Pedri. Hiszpan pojawił się na boisku w 26. minucie. Zastąpił wówczas Ousmane'a Dembele. Francuz zasygnalizował trenerowi, że ma kontuzję.

Teraz wiadomo już, że Dembele naderwał mięsień uda w lewej nodze, co potwierdziła FC Barcelona w oficjalnym komunikacie.

Uraz jest na tyle poważny, że piłkarz nie wróci prędko do gry. Według Catalunya Radio może opuścić mecz 1/16 finału Ligi Europy, w którym Barcelona zmierzy się z Manchesterem United. To starcie odbędzie się za ponad dwa tygodnie - 16 lutego.

Również relevo.com informuje, że należy spodziewać się dwóch-trzech tygodni przerwy u francuskiego skrzydłowego. Jednocześnie podano, że więcej szczegółów mamy poznać w niedzielę.

Gdyby sprawdził się scenariusz najgorszy, czyli opuszczenie meczu z United, to 25-latek nie zagra wcześniej także w trzech pojedynkach ligowych.

W przeszłości Dembele miewał sporo kontuzji, lecz w obecnej kampanii mu się one nie przytrafiały. W tym sezonie zawodnik Barcelony rozegrał we wszystkich rozgrywkach 28 spotkań. Zdobył osiem bramek i zanotował siedem asyst.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy brak Dembele będzie dużym osłabieniem dla FC Barcelony?