Pierwsza porażka KS Gniezno

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali piłkarze KS Gniezno. Po dwóch wygranych z rzędu, podopieczni Roberta Zamiara, nie znaleźli sposobu na rywala zza miedzy - KS 1920 Mosina i przegrali 2:1 (2:1).

Mateusz Klejborowski

Derbowe spotkanie było bardzo emocjonującym widowiskiem. Od początku inicjatywa należała do gnieźnian, którzy regularnie wyprawiali się pod bramkę Patryka Rzepki. Gospodarze nastawili się na grę z kontry.

Już w pierwszej części meczu dwa z takich kontrataków zakończyły się celnymi trafieniami piłkarzy z Mosiny. Najpierw Michała Wasielewskiego pokonał Aleksander Bogucki, a minutę później to samo uczynił Mikołaj Kostaniak.

Gnieźnianie sposób na golkipera gospodarzy znaleźli dopiero w 18. minucie spotkania, kiedy Michał Tym strzałem z ośmiu metrów zaskoczył dobrze spisującego się Rzepkę.

Po przerwie obraz gry nie uległ większym zmianom. Inicjatywa cięgle należała do podopiecznych Roberta Zamiara, a gospodarze ograniczali się do kontr. Na trzy minuty przed końcem, kiedy kolejne ataki gnieźnian nie przynosiły efektu, Zamiar zdecydował się ściągnąć bramkarza i wpuścić zawodnika z pola.

Ten manewr spełznął jednak na niczym i druga bramka dla piłkarzy Klubu Sportowego nie padła a wynik nie uległ zmianom. Mosinianie zwyciężyli 2:1 i tym samym zdobyli pierwsze trzy punkty w lidze.

Gnieźnianie zachowali 4. miejsce w tabeli, natomiast KS 1920 Mosina awansował na ósmą pozycję.

Kolejne spotkanie piłkarze KS Gniezno rozegrają 24 października. Ich rywalem, na wyjeździe, będzie MOKS Białystok.

KS 1920 Mosina - KS Gniezno 2:1 (2:1)
1:0 - Bogucki 14'
2:0 - Kostaniak 15'
2:1 - Tym 18'

KS 1920 Mosina: Rzepka, Bogucki, Cebulski, Kostaniak, Marciniak, Bandosz, Kalbarczyk, Karmowski, Solecki, Jarzembowski, Nowak, Piepenborn.

KS Gniezno: Wasielewski, Kowalczewski, Heliasz, Konieczny, Zamiar, Kaźmierczak, Sawicki, Śniegowski, Kupczyk, Tym, Grocholewski, Majewski.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)