Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Polski piłkarz podzielił się relacją z Turcji. "Jest bardzo źle"

- Wielu kolegów jest zmartwionych, bo mają rodziny w tej części Turcji, którą nawiedziło trzęsienie. Cały kraj jest w żałobie - zdradził w rozmowie z "Super Expressem" Konrad Michalak, piłkarz Konyasporu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Konrad Michalak (po lewej) Getty Images / Serhat Cetinkaya / Na zdjęciu: Konrad Michalak (po lewej)
Dramat w Turcji! Najnowsze dane przekazują, że nie żyje już niemal 1500 osób, a liczba ta stale rośnie. Wszystko przez trzęsienie ziemi, którego skutki są katastrofalne.

Siłę wstrząsów zmierzono na 7,8 w skali Richtera. Wystąpiło w poniedziałek o godz. 4.17 czasu lokalnego (godz. 2.17 w Polsce) - poinformowało Europejskie Centrum Sejsmologiczne.

- Dzisiaj mieliśmy grać mecz z Fenerbahce i do Stambułu przyjechaliśmy już wczoraj. Jestem bezpieczny, ale wszyscy przeżywamy to co się stało w nocy - powiedział Konrad Michalak w rozmowie z "Super Expressem".

ZOBACZ WIDEO: Nowe porządki w reprezentacji Polski i PZPN!? | Z Pierwszej Piłki #28

25-letni pomocnik występuje w Konyasporze. Trafił tam w sierpniu 2021 roku na wypożyczenie, a od 1 lipca 2022 jest już oficjalnie zawodnikiem tego klubu.

Michalak w Turcji jest sam, ale pozostała część drużyny jest pełna obaw i zmartwień o swoje rodziny i najbliższych. - Cały kraj jest w żałobie - przyznaje Michalak, który przyznał, że liczba ofiar rośnie z każdą kolejną godziną. - Śledzimy wszystko i jest bardzo źle - dodał były zawodnik m.in. Lechii czy Legii.

Po tym dramacie nie mogło być innej decyzji - sportowe rozgrywki w Turcji zostały wstrzymane, taką decyzję podjął Mehmet Kasapoglu, minister sportu.

Na razie nie wiadomo ile potrwa powrót "do normalności" nie tyle w całej Turcji, co w miejscach, które dotknęło trzęsienie ziemi. Michalak zdradził m.in., że odwołane zostały wszystkie loty w kraju, więc ze Stambułu wracać będą autokarem.

Zobacz także:
Kolejni zaginieni sportowcy w Turcji. Oficjalne oświadczenie federacji
Trzęsienie ziemi w Turcji. Natychmiastowa decyzja ministra sportu

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×