Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Jest komunikat Manchesteru City ws. oskarżeń

Manchester City został oskarżony o wielokrotne naruszenie zasad finansowego fair play. Władze Premier League opublikowały na stronie internetowej wyniki czteroletniego śledztwa. Klub wydał już komunikat, w którym ustosunkował się do sprawy.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
W poniedziałek na oficjalnej stronie internetowej Premier League pojawiła się informacja, która wstrząsnęła piłkarskim światem. Od czterech lat prowadzone było śledztwo, w którym zajmowano się działaniem finansowym Manchesteru City.

Ostatecznie opublikowana została lista, na której widnieje aż ponad 100 zarzutów wobec mistrza Anglii. W nich mowa o fałszowaniu raportów finansowych, wypłatach dla piłkarzy i trenerów bez zarejestrowania, a także o wielokrotnych naruszeniach zasad finansowego fair play (więcej TUTAJ).

Do oskarżeń klub odniósł się za pośrednictwem Twittera, gdzie udostępniony został oficjalny komunikat.

ZOBACZ WIDEO: Tego dawno nie było. Fernando Santos kompletnie zaskoczył

"Manchester City FC jest zaskoczony pojawieniem się domniemanych naruszeń regulaminu Premier League, biorąc pod uwagę szerokie zaangażowanie i ogromną ilość szczegółowych materiałów, które zostały dostarczone EPL.

Klub jest zadowolony, że przeglądem tej sprawy zajmie się niezależna Komisja, po to żeby bezstronnie przeanalizować obszerny zbiór niepodważalnych dowodów, które istnieją i dają poparcie naszemu stanowisku.

W związku z tym oczekujemy, że ta sprawa raz na zawsze się zakończy" - brzmi oświadczenie oskarżonego klubu.

Przypomnijmy, że The Citizens było już wcześniej karane przez UEFA. Klub ten otrzymał z powodu naruszeń finansowego fair play otrzymał grzywnę w wysokości 25 milionów funtów, a także dwuletni zakaz transferowy.

Czy Manchester City zostanie ukarany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×