The Championship: bolesna strata punktów drużyny Michała Helika

Duży niedosyt Huddersfield Town. Drużyna Michała Helika była o krok od wygrania bardzo ważnego meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, ale straciła pełną pulę w samej końcówce.

Szymon Mierzyński
Michał Helik Getty Images / John Early / Na zdjęciu: Michał Helik
Na półmetku rywalizacji "Teriery" prowadziły 1:0 po bramce Matthewa Pearsona. W dodatku tuż przed przerwą Gary Madine z ekipy gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę i w tych okolicznościach wydawało się, że podopieczni Marka Fotheringhama mają dość łatwą drogę do sukcesu.

Najciekawiej było jednak w samej końcówce. Miejscowi wyrównali, potem Huddersfield Town ponowne wyszło na prowadzenie, ale gol Josha Bowlera w 90. minucie sprawił, że Blackpool FC uratowało remis 2:2.

Michał Helik, który dotąd miał pewne miejsce w składzie "Terierów", tym razem nie pojawił się na boisku. Zabrakło go nawet w kadrze meczowej.

Huddersfield Town zajmuje aktualnie 22. miejsce w tabeli The Championship z dorobkiem 27 pkt. Do bezpiecznej strefy traci 2 "oczka".

Gdyby ekipa Polaka dowiozła prowadzenie na Bloomfield Road do ostatniego gwizdka, to już we wtorek wydostałaby się ponad kreskę.

Blackpool FC - Huddersfield Town 2:2 (0:1)
0:1 - Matthew Pearson 36'
1:1 - Andy Lyons 82'
1:2 - Josh Koroma 86'
2:2 - Josh Bowler 90'