Ucieczka Cadizu. Ofiarą beniaminek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Roman Rios / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cadiz CF
PAP/EPA / Roman Rios / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cadiz CF

Kolejne zmiany w dole La Liga. Po piątkowej wygranej nad Gironą piłkarze Cadizu uciekli z zagrożonej degradacją strefy. Gracze z Kadyksu pokonali beniaminka 2:0.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątek w La Liga rozpoczęła się 21. kolejka. Plasujący się przed serią w strefie spadkowej Cadiz podejmował beniaminka Gironę. Goście plasują się w lidze na 11. miejscu, ale o spokoju mówić nie mogą.

Potyczka świetnie rozpoczęła się dla zdeterminowanych gospodarzy, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie. W 34. minucie gracze Cadizu podwyższyli wynik. Po zmianie stron gole nie padły.

Dzięki trzem punktom zawodnicy z Kadyksu wydostali się ze strefy spadkowej i do Girony tracą obecnie zaledwie dwa punkty. Walka o utrzymanie w La Liga zapowiada się w trwającym sezonie pasjonująco.

Cadiz CF - Girona FC 2:0 (2:0) 1:0 - Escalante 6' 2:0 - Guardiola 34'