Puchar UEFA: Bayern zawodzi, remis w Glasgow

Podobnie jak w półfinałowych meczach Ligi Mistrzów, także i w Pucharze UEFA padły dwa remisy. O ile można było się spodziewać, że wynikiem 0:0 zakończy się starcie Glasgow Rangers z ACF Fiorentiną, o tyle już mało kto przypuszczał, iż Bayern tylko zremisuje 1:1 z Zenitem.

Pomimo, iż Bayern przeważał, to nie zdołał pokonać Zenitu St. Petersburg. Bawarczycy co prawda zgodnie z planem objęli prowadzenie. W 18. minucie bowiem Ribery, którego strzał z rzutu karnego obronił Malafeev, zdołał jeszcze dobić futbolówkę do bramki. Z minuty na minutę jednak coraz śmielej poczynali sobie goście, którzy w drugiej odsłonie nawet sprawiali lepsze wrażenie, niż lider tabeli Bundesligi. W 60. minucie dobrą akcję gości samobójczym uderzeniem wykończył Lucio i nieoczekiwanie było 1:1. Im bliżej było do końca meczu, tym ten dostarczał kibicom coraz więcej emocji. W 67. minucie kontuzjowanego Kahna, dla którego był to zarazem ostatni mecz w europejskich pucharach na Allianz Arena zastąpił Resing, który w swoich poczynaniach nie był zbyt pewny. Oba kluby mogły rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść, ale więcej goli już nie padło, co oznacza, że przed rewanżem bliżej wywalczenia promocji są Rosjanie.

Bardzo ciekawie było także w Glasgow. W pierwszej odsłonie zdecydowanie bliżej zdobycia gola była ACF Fiorentina, ale Fiołki nie potrafiły pokonać Alexandera. Po zmianie stron gospodarze już śmielej zaatakowali i oba kluby stworzyły sobie kilka ładnych akcji. Dla Rangersów bramkę mógł zdobyć Novo, natomiast po stronie Fiołków dogodnej sytuacji nie zdołał wykorzystać Adrian Mutu. Zatem Szkoci znów w pierwszym starciu bezbramkowo remisują u siebie i niewykluczone, że w rewanżu znów uda im się rozstrzygnąć losy dwumeczu na swoją korzyść.

Bayern Monachium - Zenit St. Petersburg 1:1 (1:0)

1:0 - Ribery 18'

1:1 - Lucio (sam.) 60'

Bayern: Kahn (67' Resing), Lucio, Demichelis, Ribery, Podolski, Ze Roberto, Van Bommel, Klose, Lahm (80' Kross), Jensen, Schweinsteiger (66' Lell).

Zenit: Malafeev, Kriżanac, Pogrebnyak, Arshawis, Sirl, Shirokow, Zyrianow, Farzulin, Ricksen, Denisow, Tymoszczuk.

Inne wydarzenia: Ribery (Bayern) w 18. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki: Ricksen, Fayzulin, Sirl, Arshavin (Zeint).

Sędzia: Lubos Michel (Słowacja).

Rangers Glasgow - ACF Fiorentina 0:0

Rangers: Alexander, Broatfoot, Weir, Cuellar, Papac, Whittaker, Hemdani, Davis, Dailly, Novo (60' Buffel), Darcheville (60' Cousin).

Fiorentina: Frey, Jorgensen, Gamberini, Ujfalusi, Gobbi, Kuzmanovic, Liverani, Montolivo, Santana, Pazzini (80' Vieri), Mutu.

Żółte kartki: Santana, Gamberini, Gobbi (Fiorentina).