Warta Poznań rozstała się z prezesem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
zdjęcie autora artykułu

Warta Poznań bez prezesa. Funkcję tę przestał sprawować Bartosz Wolny. Jego rezygnacja została przyjęta przez zarząd klubu.

W tym artykule dowiesz się o:

Zmiany w kierownictwie zieloni oficjalnie ogłosili w piątek. Od tego czasu zarząd pozostaje w składzie dwuosobowym. Tworzą go Michał Wieczorek oraz Maciej Wojdyło.

Bartosz Wolny pracował przy Drodze Dębińskiej przez trzy lata. Początkowo był członkiem rady nadzorczej, natomiast w październiku 2020 znalazł się w zarządzie. Objął też stanowisko wiceprezesa.

W lipcu 2021 Wolny został natomiast prezesem i w tej randze pracował do stycznia. Ostatnio złożył rezygnację i opuścił Wartę.

Tej zimy zmian we władzach klubu było więcej. Unieważniono transakcję zbycia pakietu większościowego akcji na rzecz spółki DD12 Lab. Właścicielem zielonych pozostaje Bartłomiej Farjaszewski.

Niedawno klub zatrudnił też nowego dyrektora sportowego Tadeusza Fajfera. Ze względów zdrowotnych nie mógł on jednak od razu objąć stanowiska i w trwającym okienku transferowym jego obowiązki wypełnia m. in. Tomasz Pasieczny.

ZOBACZ WIDEO: Piłkarz o nietypowym... nazwisku zaproponowany Legii. Robiłby furorę w Polsce!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty