Premier League: Łukasz Fabiański na boisku, jego drużyna nie dała się Chelsea

Tylko pierwsza połowa meczu West Hamu United z Chelsea dostarczyła emocji. W derbach Londynu padł remis 1:1, a niezły występ zaliczył Łukasz Fabiański.

Szymon Mierzyński
Łukasz Fabiański Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański.
W przeszłości te potyczki często rozgrzewały kibiców, ale przed sobotnim starciem oczekiwania mogły być mniejsze. Powód? "Młoty" walczą zaledwie o utrzymanie, zaś "The Blues" nie potrafią na dobre ruszyć w górę tabeli.

Ekipa Grahama Pottera punktowała dotąd znacznie poniżej potencjału i od początku chciała odwrócić ten trend. W pierwszym kwadransie miała olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki (sięgało ono nawet 85 proc.) i to przełożyło się na cudownego gola. Enzo Fernandez oszukał pięknym podaniem całą defensywę gospodarzy, a powracający po pauzie za czerwoną kartkę Joao Felix tylko dołożył nogę i Łukasz Fabiański był bez szans.

Chelsea była lepsza, zresztą trafiła do siatki jeszcze dwukrotnie (następne gole zabrały jej niewielkie spalone), mimo to nie potrafiła utrzymać pełnej koncentracji w tyłach i "Młoty" wyrównały.

Kluczowe w tej akcji było zagranie Jarroda Bowena, który przedłużył głową dośrodkowanie. Obrona rywali się tego nie spodziewała i z ostrego kąta skutecznie uderzył były zawodnik "The Blues", Emerson Palmieri.

W drugiej połowie emocji było już mniej. Chelsea przeważała, próbowała zadać drugi cios, ale nie nacierała z takim impetem jak na początku, dlatego trudno jej było złamać defensywę West Hamu.

Wynik się już nie zmienił, a remis nikogo nie urządza. Ekipa Davida Moyesa wydostała się ze strefy spadkowej, lecz ma nad nią tylko 1 pkt. przewagi. "The Blues" natomiast znów oddalili się od pierwszej czwórki.

Fabiański zaliczył w sobotę 90-minutowy występ i trudno mieć do niego zastrzeżenia. Przy stracie bramki nie miał szans, a w innych sytuacjach spisywał się pewnie.

West Ham United - Chelsea FC 1:1 (1:1)
0:1 - Joao Felix 16'
1:1 - Emerson Palmieri 28'

West Ham United: Łukasz Fabiański - Thilo Kehrer, Angelo Ogbonna, Nayef Aguerd (80' Ben Johnson), Vladimir Coufal, Lucas Paqueta (14' Tomas Soucek), Declan Rice, Emerson Palmieri, Jarrod Bowen, Michail Antonio (67' Danny Ings), Said Benrahma (67' Flynn Downes).

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Reece James, Thiago Silva, Benoit Badiashile, Marc Cucurella (67' Ben Chilwell), Ruben Loftus-Cheek (79' Conor Gallagher), Enzo Fernandez, Noni Madueke (68' Mason Mount), Joao Felix, Mychajło Mudryk (68' Hakim Ziyech), Kai Havertz.

Żółte kartki: Vladimir Coufal (West Ham United) oraz Benoit Badiashile (Chelsea FC).

Sędzia: Craig Pawson.