Chojniczanka ucieka z dna Fortuna I ligi

Chojniczanka poprawiła swoją sytuację na dole tabeli Fortuna I ligi. W bezpośrednim meczu z innym kandydatem do spadku Skrą Częstochowa zwyciężyła 2:0.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Kolejka Fortuna I ligi zakończyła się meczem zespołów, które bezpośrednio przed nim zaliczyły lądowanie na najniższych miejscach w tabeli. Do zdobycia były punkty przybliżające do utrzymania na zapleczu PKO Ekstraklasy. Konfrontacja miała duże znaczenie dla sytuacji na dole stawki.

Chojniczanka nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Już w 8. minucie doświadczony napastnik Tomasz Mikołajczak pokonał swoim uderzeniem Jakuba Bursztyna. Mikołajczak przed rozpoczęciem rundy wiosennej ponownie został kapitanem zespołu i wcześnie zaczął spłacać kredyt zaufania.

Skra starała się odpowiedzieć w pierwszej połowie. Filip Kozłowski miał ochotę na oddanie strzału do bramki byłego klubu, ale zabrakło mu dokładności. Przymierzył z kolei Kamil Lukoszek, ale nie zaskoczył swoim uderzeniem Mateusza Kuchty. Chojniczanka pozostawała na prowadzeniu zdobytemu dzięki dobremu rozpoczęciu meczu.

Skra próbowała nacisnąć na przeciwnika po powrocie z szatni na boisko i piłka była coraz częściej na połowie Chojniczanki. Gościom brakowało jednak dokładności, ponieważ tylko jedno ich uderzenie po godzinie spotkania było celne. Gospodarze byli znacznie konkretniejsi pod bramką częstochowian.

Na potwierdzenie padła bramka na 2:0 w 65. minucie. Gospodarze mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia dzięki strzałowi Adama Ryczkowskiego, który od początku meczu wykazał dużą aktywność na połowie przeciwnika. Ten gol okazał się trafieniem na miarę ustalenia wyniku.

Chojniczanka - Skra Częstochowa 2:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Mikołajczak 8'
2:0 - Adam Ryczkowski 65'

Chojniczanka: Mateusz Kuchta - David Niepsuj (84' Grzegorz Szymusik), Marcin Grolik, Hlib Buchał, Michał Mikołajczyk, Paweł Czajkowski (62' Bartłomiej Kalinkowski), Szymon Drewniak, Daniel Szelągowski (76' Kamil Mazek), Adam Ryczkowski (76' Szymon Stróżyński), Tomasz Mikołajczak (63' Filip Karbowy), Patryk Tuszyński

Skra: Jakub Bursztyn - Mateusz Machała, Szymon Szymański, Adam Mesjasz, Jan Flak (73' Denis Gojko), Adam Olejnik, Bartłomiej Babiarz (76' Przemysław Sajdak), Kamil Lukoszek (84' Mateusz Winciersz), Piotr Pyrdoł (73' Gracjan Jaroch), Piotr Nocoń, Filip Kozłowski (77' Jakub Sangowski)

Żółte kartki: Czajkowski, Szelągowski, Buchał (Chojniczanka) oraz Szymański, Jaroch, Sajdak (Skra)

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)

Czy Chojniczanka utrzyma się w tym sezonie w Fortuna I lidze?